Poradna Studio Sportvital

Co jsou programy longevity?

Když se  někoho zeptáte, jestli by se chtěl dožít 100 let, velice často odpoví, že ne. Představí si, že by posledních 20-30 let trávil upoutaný na lůžku. Nebo by postupně zapomněl jména svých dětí a nakonec i svoje vlastní. To je všeobecně rozšířená představa a přitom to tak nemusí být.
Pojem longevity vešel ve známost v roce 2013, kdy byla publikována nová teorie o důvodech stárnutí a ta nastartovala vlnu výzkumu a vývoje.  Světová zdravotnická organizace (WHO) poté v roce 2018 umožnila klasifikovat nemoci "jako se stárnutím spojené".

Stárnutí jako nemoc?

David Sinclair, profesor genetiky z Harvard Medical School, vedoucí světová autorita v oblasti genetiky a výzkumu stáří, dokonce říká že: “Stárnutí je nemoc a nemoci se dají léčit.” a že v 60 a více letech můžeme být téměř stejně zdraví a vitální jako třeba ve 40.
Délka života za posledních 100 let se v rozvinutých zemích prodloužila o 30 let a to velkou měrou díky snížení dětské úmrtnosti a pokroku v medicíně. Žijeme sice déle, ale zpravidla na úkor zhoršení kvality života v jeho poslední třetině v důsledku masového výskytu civilizačních chorob.

 Současná medicína je o krok pozadu

Medicína je fragmentovaná do mnoha oborů a zaměřuje se na "hašení požáru" v podobě léčby chorob spojených s nevhodným životním stylem, chyběním pohybu, nadváhou, vysokým tlakem, diabetem II. typu (už u dětí!!), kardivaskulárními chorobami, neurodegenerativními chorobami a tak bychom mohli pokračovat. 
Pokud se bavíme o léčení nemocí a řešení případů, které přímo ohrožují náš život, posouvá se moderní medicína mílovými kroky. Dokáže nás udržet naživu i po několika infarktech, po mrtvici, při pokročilém stadiu rakoviny.

Věda má dostatek důkazů, stárnutí už umí zpomalit

Současná věda se konečně začala zaměřovat nejen na to, jak oddálit úmrtí, ale také na to, jak ZPOMALIT STÁRNUTÍ. To je naprosto zásadní změna úhlu pohledu!  Zatím nevíme, proč zestárneme zrovna během zhruba 70 až 100 let a ne třeba za více než 200 let, jako to trvá u některých živočichů. Nebo dokonce za více než 2000 let jako u korálů. Důležité ale je, že začínáme chápat, proč vůbec ke stárnutí dochází.

 Buďte v předstihu, předejděte obtížím

Longevity programy jsou zaměřeny na předcházení a včasnou diagnostiku budoucích obtíží, k jejich eliminaci, případně k jejich oddálení. Využívají k tomu osvědčené i nově aplikované  metody úpravy životního stylu,  zaměřené na posílení fyzického duševního a emočního zdraví.  Metody na monitoring důležitých biomarkerů, sledují nejnovější trendy ze světa vědy a medicíny.
 
Pojďme se tedy raději než na to, jak snížit riziko rakoviny nebo jak snížit riziko cukrovky, zaměřit na mnohem zásadnější věc, která se týká úplně všech: jak přibrzdit naše stárnutí. Čím dříve začnete, tím lepších výsledků dosáhnete.

Co nabízíme

  1. Detailně s Vámi probereme zda je váš současný životní styl v (ne)souladu s principy longevity.
  2. Doporučíme Vám, co můžete využít a zařadit do svého života ihned, z oblasti výživy, pohybové aktivity, biotrackingu, spánku, metálního a emočního zdraví....
  3. Dozvíte se, co nabízí současná medicína, jaké biomarkery, preventivní vyšetření, v rámci pojištění nebo za menší příplatek je dobré již nyní sledovat.
  4. Informujeme Vás o možnostech současné vědy a nadstandardní medicíny - jako jsou např. genetický screening, měření telomerů, stanovení biologického věku, nutrigenetika, léky a doplňky, které prokazatelně fungují.....

Kdo se vám bude věnovat?

Mgr. Jan Taussig má mnohaletou zkušenost z vrcholového sportu, je absolventem FTVS UK a držitelem licence Nutriční poradce a sportovní dietolog. Více než 11 let spolupracoval s Prof.MUDr. Liborem Vítkem, naším předním odborníkem v oblasti výživy. Zaměřuje se na vyplnění prostoru mezi poznatky a doporučeními lékařů a medicíny a převedením těchto poznatků do každodenního života, tak aby pro vás byly pochopitelné a proveditelné. Program longevity zahrnuje oblast výživy, pohybových aktivit, duševního a emočního zdraví a nejmodernějších poznatků vědy.

 

Cena za konzultaci: 1000,- Kč á hod.

 

Jaké další služby nabízíme?

Vyberte si z široké palety služeb a programů, které naleznete ZDE.

Budete li mít jakýkoliv dotaz k našim službám a programům, neváhejte nás kontaktovat na:

poradna@sportvital.cz nebo na tel.: 608 977 006

 

Kde nás najdete

Adresa poradny: Pod špitálem 367, Praha 5 Zbraslav 156 00

Na konzultaci je nutné se objednat předem na tel. 608 977 006 nebo na emailu info@sportvital.cz! Budeme se těšit na vaši návštěvu.