Analýza složení těla

Proč je dobré znát složení těla?

Tato procedura je základním vstupním bodem pro jakoukoliv úpravu váhy nebo sportovní výkonnosti. Je důležitou součástí při výživovém poradenství, poznáme tím úspěšnost režimové úpravy, protože pouhé vážení neodhalí stav svalové a tukové tkáně. A proč se obrátit právě na nás? Provedli jsme více než 5000 měření, počínaje běžnou klientelou až po olympioniky a mistry světa. Naše dlouholeté zkušenosti s hodnocením výsledků jsou tu pro Vás.

 

Ilustrační obrázek analýzy těla  Úplnou analýzou složení těla na přístroji InBody 270 získáte

  Kompletní přeměření tělesných parametrů

  Rozbor a interpretace výsledků od Mgr. Jana Taussiga

  Vypracování komplexní zprávy ve formátu PDF

  Cena 1000 Kč za celou proceduru

 

 

 

 Komu je určena analýza složení těla?

 •  Lidem, kteří chtějí upravit svou váhu a dlouhodobě si ji udržet. Opakovaná měření po režimové úpravě jídelníčku a pohybových aktivit posoudí zejména, k jakým došlo změnám v rozložení  tukové a svalové tkáně.
 • Sportovcům, kteří chtějí znát množství a rozložení svalové hmoty, svalovou rovnováhu. Změny v nárůstu svalové hmoty po delších tréninkových cyklech 2-3 měsíců. Provedli jsme mnoho měření pofesionálních sportovců, můžeme s nimi porovnat vaše výsledky.
 • Při rekonvalescenci po zranění (operaci) lze sledovat změny v množství svalové tkáně.
 • Dětem od tří let, přístroj porovnává stupeň rozvoje tělesných parametrů vzhledem k průměrným hodnotám dětí stejného věku.

Co diagnostickým měřením zjistíme?

Posoudíme Vaši hmotnost a případnou nadváhu (podváhu) unikátní bioimpedanční metodou na vysoce přesném přístroji InBody 270.

Stanovíme tyto parametry:

 • BMI (body mass index), který ukazuje, zda je vaše hmotnost přiměřená k výšce vašeho těla a věku.
 • Procento tělesného tuku, které odpovídá množství celkového tělesného tuku a rovněž nitroútrobního, který běžnými metodami nelze zjistit. Jeho nadměrné množství představuje závažný rizikový faktor kardio-vaskulárních chorob.
 • Poměr obvodu boků a pasu (WHR), důležitý parametr odrážející zdravotní rizika spojená s rozložením tuku těla.
 • Bazální metabolismus (BMR) jako indikátor aktivity svalové hmoty, energetické náročnosti klidových funkcí organismu a stupně využití energie uložené v těle resp. přijímané potravou. Hodnota BMR ukazuje, jakým způsobem váš organizmus „pálí“ energetické zdroje.
 • Složení těla - přístroj InBody 270 s vysokou přesností stanoví, kolik kilogramů/procent z vaší celkové hmotnosti tvoří svalová a tuková tkáň, bílkoviny, spolu s její distribucí v těle.
 • Stanovíme proporcionalitu Vaší postavy z hlediska poměru horní a dolní poloviny těla resp. jejich pravé a levé strany a stanovíme případné svalové dysbalance. Vyhodnotíme případné riziko kardiovaskulárních i dalších civilizačních nemocí (včetně metabolického syndromu, cukrovky, vysokého krevního tlaku aj.)

Na základě přesných diagnostických výsledků,

stanovíme vaši ideální hmotnost, kolik kilogramů svalů a tuku je vhodné přibrat nebo zredukovat.

Co od nás získáte

Každý klient obdrží PDF dokument zhruba v rozsahu 11 stran, s grafickými výstupy měření, interpretací dat a celkovým hodnocením od prof. MUDr. Libora Vítka.

 

Ceny a varianty

 • Základní analýza s rozborem výsledků -(cca 30 min) + vytištěný výsledkový list: 400,- Kč
 • Rozšířená analýza složení těla (cca 30 min) – s interpretací v poradně, detailní rozbor 8 snímků + vytištěný výsledkový list, případně srovnání předchozích měření: 500,-Kč
 • Kompletní analýza složení těla (cca 60 min - s interpretací výsledků a vypracování komplexní zprávy v PDF: 1000,- Kč

 

mám zájem

 

Reference

Kondice hraje v našem sportu ohromě důležitou roli. Pravidelně sleduji, jaký mám poměr aktivní a pasivní tělesné hmoty a poznám tím, jaké jsou ještě v tréninku rezervy.

Markéta Sluková

V mé disciplíně je váhový limit 70 kg pro posádku. Snažím se proto udržovat optimální poměr svalů a tělesného tuku po celou sezónu, abych před závody nemusel moc shazovat.

Miroslav Vraštil

Vaše dotazy a připomínky zodpovíme na:

info@sportvital.cz

Tel.: 608 977 006

 

Nabídka všech našich služeb