Sportvital-Nutrition Váš výživový poradce v kapse

Představujeme Vám program Sportvital-Nutrition, mobilní i desktopovou aplikaci, určenou pro všechny, kteří usilují o zdravý životní styl. Program umí ohlídat příjem a výdej energie, analyzuje složení jídelníčku, umožňuje nastavit plán hubnutí a hodnotí pohybové aktivity.

 

Pracuje s databází potravin i hotových jídel, u kterých hodnotí až 30 jednotlivých parametrů, včetně cholesterolu, nasycených i nenasycených tuků, minerálů i vitaminů – těmito parametry nedisponuje žádný z podobných programů v České republice.

Aplikace Sportvital-Nutrition

 

Program je určen pro běžné uživatele, amatérské, výkonnostní i vrcholové sportovce, současně je však určen i pro nutriční poradce, neboť umožňuje vytvářet velmi detailní a profesionální reporty shrnující všechny chyby v jídelníčku. Program je k dispozici v bezplatné verzi i ve verzích placených, které umožňují detailnější analýzy.

Na rozdíl od podobných programů umožňuje, kromě vyhodnocení kvality jídelníčku, vést uživatele v reálném čase k jeho cíli – například shodit určitý počet kilogramů ve stanoveném čase. Kalorický výdej lze sledovat nejen manuálním zadáváním dat - program spolupracuje i s ¨chytrými¨ periferními zařízeními americké společnosti Fitbit, nebo s aplikací Runkeeper, dobře známou mezi výkonnostními sportovci.

Aplikace Sportvital-Nutrition HP

Aplikace je ke stažení na GooglePlay i AppStore, desktopová aplikace je k dispozici na adrese: sportvital-nutrition.cz, nebo na jednodušší alias adrese: bonfit.cz

Technické řešení programu zahrnující sofistikované výpočty a složité algoritmy je chráněno užitným vzorem vydaným v letošním roce Úřadem průmyslového vlastnictví; program vznikl ve spolupráci se společnostmi Unicorn Systems, IcomVison a Sutech.

Společnost Sportvital spolupracuje v této oblasti s řadou prestižních českých institucí, v prvé řadě s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze (na jejích pracovištích je program již využíván) a v rámci našeho partnerství je v současnosti náš program vystavován na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně.

Český pavilón na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně.

Český pavilón na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v Miláně.

 

Tématem výstavy EXPO 2015 jsou „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Je nám opravdu velkou ctí, že naše aplikace byla vybrána k prezentaci inovací v této oblasti, což je hlavní leitmotiv české expozice v Miláně.

Laboratoř života v českém pavilónu v Miláně

Laboratoř života v českém pavilónu v Miláně

 

Exponáty jsou zde prezentovány v uměleckém prostředí, které má evokovat smysl každého z exponátů. Ten je prezentován jednoduchým popisem s možností stáhnout si více informací načtením QR kódu (v případě naší aplikace si ji lze rovnou stáhnout do mobilního telefonu).

QR kód Sportvital-Nutrition

Prezentace programu Sportvital-Nutrition v Laboratoři života v českém pavilónu EXPO 2015 (QR kód lze načíst i z tohoto obrázku)

 

Program jsme na milánské výstavě EXPO 2015 prezentovali i v rámci Českých dnů vědy v červenci letošního roku v rámci přednášky nazvané ¨Civilizační nemoci v 21. století, hrozby a preventivní opatření¨, spolu s přednáškami vědců z Ústavu organické chemie a biochemie, nejvýznamnější vědeckovýzkumné instituce v oblasti vývoje léků v České republice.

Program pracovního dne v českém pavilónu EXPO 2015

Program pracovního dne v českém pavilónu EXPO 2015 zaměřeného na civilizační nemoci

 

Nejen to, při příležitosti prezentace české vědy, jsme měli i možnost program představit ve výzkumném centru Evropské unie Joint Research Centre v italské Ispře (JRC Ispra je největším laboratorním hubem Evropské komise, kde na dva tisíce vědců řeší aktuální problémy Evropské unie – od vesmírného projektu Galileo, přes výzkum škodlivých látek v předmětech denní spotřeby, až po prevenci civilizačních onemocnění. https://ec.europa.eu/jrc/en/institutes/ihcp).

výzkumném centru Evropské unie Joint Research Centre

Je nám velmi dobře jasné, že program je teprve na svém počátku a nepřetržitě pracujeme na jeho vylepšení – ať už po stránce uživatelské přívětivosti, tak zejména po stránce odborné (rozšiřování databáze potravin, zlepšování výpočtových algoritmů). Pevně věříme, že si najde své místo u široké veřejnosti.

 

Napsali o nás:

http://abicko.avcr.cz/sd/novinky/hlavni-stranka/news_1666.html

http://www.feedit.cz/wordpress/2015/07/13/mobilni-aplikace-pro-zdravy-zivotni-styl-sportvital-realizovana-unicorn-systems/

http://clanky.katalogmobilu.cz/3132-mobilni-aplikace-pro-zdravy-zivotni-styl-sportvital-realizovana-unicorn-systems/

http://unicornsystems.eu/cz/novinky/tiskova-zprava/mobilni-aplikace-pro-zdravy-zivotni-styl-sportvital-realizovana-unicorn-systems.html

http://unicornsystems.eu/en/news/press-release/sportvitals-healthy-lifestyle-mobile-app-by-unicorn-systems.html

http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/aplikace-pro-zdravy-zivotni-styl-made-in-univerzita-karlova_343793.html#

http://www.ceskenovinky.eu/2015/05/22/1-lekarska-fakulta-uk-predstavuje-na-expo-2015-specialni-program-pro-zdravy-zivotni-styl/ 

http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/z-do...plikace-pro-zdravy-zivotni-styl-478887 

 

publikováno: 06.06.2015   napsal/a: Redakce