Mgr. Jan Taussig

narozen 1964

1988 magisterské studium s pedagogickým zaměřením na FTVS UK v Praze.
1988 trenérské studium na FTVS UK v Praze s kvalifikací Diplomovaný trenér tenisu 1. třídy.

1993-2003 člen trenérské rady Českého tenisového svazu

  • Profesní dráha
  • 1988-1991 trenér mládeže I.ČLTK Praha a trenér reprezentačního týmu (RT) ČR do 14 let.
  • 1992-1998 vedoucí trenér Střediska vrcholového tenisu ČTS při I.ČLTK Praha,trenér RT ČR do 18 let.
  • 1999-2003 trenér Sportovního centra mládeže (SCM) pro výchovu reprezentantů ČTS při I.ČLTK Praha a vedoucí trenér reprezentace do 16 let.
  • 2009 Škola pro nutriční specilisty MAHRA - výživový poradce a sportovní dietolog.
  • 2008-2018 spolupráce s Prof.MUDr.Liborem Vítkem, pečovali jsme o několik desítek reprezentantů ČR a mnoho hobby sportovců. Naše poradenské služby využívá firemní a individuální klientela.
  • Od roku 2018 provozuji poradnu Sportvital Studio pro sportovce i širokou veřejnost a zabývám se funkční a zátěžovou diagnostiku v centru zdraví a pohybu Vital-Praha.
  • 2022 stáž v Centru sportovní medicíny MUDr. Jiřího Dostala.
  • V roce 2022/23 jsem pracoval v CASRI (vědecké a informační středisko tělesné výchovy a sportu) jako vedoucí dietologické laboratoře a participoval i na dalších projektech pro vrcholový sport.
  • Přednáším sportovní výživu na kurzech trenérů kondičního běhu III.,II., a I. třídy, spoluorganizovaný Českým atletickým svazem a trenérů tenisu I.třídy pod ČTS.

Po skončení aktivní trenérské dráhy jsem začal více inklinovat k vytrvalostním sportům, zejména lyžařským maratonům a cyklistice. Až po čtyřicítce jsem se začal zůčastňovat pravidelně Jizerské 50, Vasova běhu, Engadin maratonu a dalších závodů pod hlavičkou Ski Tour a Běžky pro život.

Vytrvalostní sporty jsou pro mě důkazem a skvělou laboratoří, že při pravidelném tréninku, vyvážené stravě a umírněné životosprávě lze udržovat fyzickou zdatnost, úzce související s metabolickým zdravím s o generaci mladšími lidmi. To platí nejen ve sportu, ale i v profesním životě, který je zpočátku sprintem, ale postupně by měl přecházet v udržitelné maratonské tempo. S přibývajícími roky se stále více zajímám o programy Longevity, které mohou být velmi inspirující i pro mladší generaci čtyřicátníků.

Právě s přístupem, jak se k sobě chovat, aby neubývaly síly v dlouhém životním maratonu vám mohu pomoci, ať jste sportovec, manažer, sekretářka či chcete jen redukovat svou váhu a dostat se do formy.

Kontakt: 608 977 006

e-mail: taussig@sportvital.cz

V.BernadskýJ.JágrR.Šebrle 

S.ŘezáčMTB závodyJizerská 50Kašperská 30

Orlický maratonJizerská 50Vasův běh Akce ZPMV