Co zjistíme při analýze složení těla?

Analýzu složení těla, provádíme na bio-impedančním přístroji INBody 230.

Jedná se o jeden z nejspolehlivějších přístrojů pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla – tzv. analyzátor. Samotná analýza je velmi rychlá a jednoduchá a trvá okolo 30-ti sekund. Je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst.

Jediný, kdo nesmí analýzu na InBody podstoupit jsou osoby s kardiostimulátorem. Naopak přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6 – 99 let. Má rovněž speciální dětský program, který stanovuje vývojové skóre, porovná výšku a váhu se stejně starou populací.

 

Co vše lze zjistit analýzou složení těla na InBody

 

Pro koho jsou tyto informace důležité?

Mohou být zajímavé pro každého z nás, abychom měli představu o tom, jakou máme stavbu těla a zda nám nehrozí nějaké zdravotní riziko spojené s nadváhou či obezitou a stejně tak z velmi nízké váhy. Sportovci si mohou ověřit množství a rozložení svalové hmoty a svalovou rovnováhu.

Informace poskytnuté měřením na InBody ocení lidé, kteří se snaží redukovat tělesné tuky, lidé podstupující úpravu stravovacích zvyklostí, lidé držící nejrůznější diety, aby se ověřilo, že jejich úbytky na hmotnosti jsou z tuku a ne ze svaloviny, dále sportovci, lidé po nemoci, ženy po menopauze atd…

Pro lidi hubnoucí nebo naopak pro sportovce, kteří nabírají svalovou hmotu je pravidelné měření v intervalu 3-6 měsíců skvělým motivačním faktorem, k soustavné aktivitě. Výsledky jsou prokazatelné a objektivní.

 

publikováno: 07.07.2016   napsal/a: Mgr. Jan Taussig