Můj profil

Okno Můj profil slouží k nastavení programu pro každého uživatele podle jeho individuálních parametrů:

Můj profil

 • Zadejte požadované údaje.
 • Svoji tělesnou hmotnost zadáváte buďto ručně, nebo můžete využít synchronizace s ¨chytrou¨ váhou Fitbit Aria; data o Vaší tělesné hmotnosti se synchronizují jedenkrát denně vždy o půlnoci s Vaším účtem v aplikaci Fitbit.
 • Z těchto dat se odhaduje množství energie potřebné pro pokrytí Vašich základních funkcí (tzv. BMR, Basal Metabolic Rate, bazální metabolický obrat, viz také vysvětlivka pod informační ikonou ¨i¨ pro BMR na stránce Můj profil).
 • Kromě výpočtu vycházejícího z Vaší hmotnosti, výšky, věku a pohlaví lze tento ukazatel mnohem přesněji určit pomocí bioimpedančního měření složení Vašeho těla – BMR totiž souvisí s množstvím svalové a tukové tkáně. Čím více má člověk svalové hmoty, tím vyšší má BMR. Pokud máte zájem o určení skutečné hodnoty Vašeho bazálního metabolismu, objednejte si toto měření na e.mailové adrese: info@sportvital.cz. Cena vyšetření je 500,- Kč.
 • V případě, že znáte hodnotu Vašeho BMR, zaškrtněte v kolonce ¨Používat skutečně změřenou hodnotu BMR¨ odpověď ¨Ano¨, a v kolonce ¨Skutečně změřené BMR¨ zadejte hodnotu Vašeho BMR v kJ (kilojoulech).
 • Aby bylo možné stanovit co nejpřesněji Vaší energetickou bilanci (tedy posoudit vyváženost Vašeho kalorického příjmu a energetického výdeje), je zapotřebí k hodnotě BMR započítat energii, kterou vydáte během Vašich celodenních činností. Máte několik možností, jak toto udělat:
 • Zadáte si v kolonce ¨Způsob života¨ takový způsob, který odpovídá zhruba Vašemu životnímu stylu. Máte na výběr 4 možnosti, od ¨Sedavého¨, přes ¨Mírně aktivní¨, ¨Aktivní¨, až po ¨Velmi aktivní¨, popis a vysvětlení těchto pojmů je uveden pod informační ikonou v okně ¨Můj profil¨. Tato možnost výpočtu je nejjednodušší, bude Vás nejméně zatěžovat zadáváním konkrétních aktivit (viz ¨Vkládání výdeje energie¨), ale je také nejméně přesná (počítá se násobky BMR odpovídajících zadanému způsobu života).
 • Pokud chcete energetický výdej počítat přesněji, zadáte v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨. V tomto případě budete mít možnost aktivně zadávat jednotlivé aktivity ve svislém menu ¨Vkládání výdeje energie¨, současně Vám bude umožněn import dat ze serverů Runkeeper a Fitbit (viz dále).
 • Výdej energie můžete dále zpřesnit, pokud si necháte určit pomocí bioimpedančního měření Váš běžný energetický výdej (nikoli pouze bazální) vycházející z Vaší individuální tělesné konstituce. Tuto hodnotu zadáte v kolonce ¨Skutečně změřené BMR¨. Ačkoli se samozřejmě nejedná o hodnotu BMR, umožní Vám toto nastavení nastavit si celkový výdej energie bez extra sportovních aktivit – ty si zadáváte individuálně ve svislém menu ¨Vkládání výdeje energie¨.
 • Výdej energie můžete dále zpřesnit ale i zjednodušit, pokud využíváte některý z pedometrů Fitbit. Program Sportvital Nutrition synchronizuje jedenkrát denně (vždy o půlnoci) data s Vaším účtem v aplikaci Fitbit (kontrola je vždy za předcházející dva dny) a započítává veškerou vydanou energii za ¨aktivně strávený čas¨ (monitorován pedometrem Fitbit, zařízením měřícím počet ušlých kroků).

Od této hodnoty je odečten BMR za toto období, a dopočítán BMR za zbývající čas (tedy 24 hodin minus aktivně strávený čas (hod) – v softwaru Sportvital Nutrition označován jako ¨Fitbit aktivity¨ krát BMR/hodinu). Celková suma energie tedy odpovídá celkové vydané energii za 24 hodin.

Propojení s aplikací Fitbit

 • Jak bylo uvedeno výše, program Sportvital Nutrition komunikuje s aplikacemi americké společnosti Fitbit, která nabízí řadu produktů k měření kalorického výdeje (http://www.fitbit.com/store), data za předchozí den jsou vždy o půlnoci synchronizována s programem Sportvital Nutrition a výrazně tak zpřesňují odhad Vaší energetické bilance.
 • Pokud vlastníte "chytrou" váhu Fitbit Aria (http://www.fitbit.com/store), je možné také pohodlně aktualizovat i Vaší tělesnou hmotnost a data opět synchronizovat s programem Sportvital Nutrition.
 • Aby mohlo docházet ke stahování data z aplikace Fitbit, je nutné zaškrtnout v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨.
 • K propojení s aplikací Fitbit je nutno zaškrtnout příslušné políčko v pokynu ¨Propojit s aplikací FITBIT?¨

 ¨Propojit s aplikací FITBIT?¨

 • Po úspěšném propojení se objeví oznámení: ¨Váš účet je úspěšně připojen a synchronizován s Vaším účtem v aplikaci Fitbit¨

Propojení s aplikací Runkeeper

 • Jinou možností, jak přesněji určit Váš energetický výdej, je monitorace Vašich sportovních a jiných fyzických aktivit pomocí programu Runkeeper (http://runkeeper.com/home). Data za předchozí den jsou vždy o půlnoci synchronizována s programem Sportvital Nutrition a výrazně tak opět zpřesňují odhad Vaší energetické bilance.
 • Aby mohlo docházet ke stahování data z aplikace Runkeeper, je nutné zaškrtnout v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨.
 • K propojení s aplikací Fitbit je nutno zaškrtnout příslušné políčko v pokynu ¨Propojit s aplikací Runkeeper?¨

¨Propojit s aplikací Runkeeper?¨

 • Po úspěšném propojení se objeví oznámení: ¨Váš účet je úspěšně připojen a synchronizován s Vaším účtem v aplikaci Runkeeper¨
 • Před možností propojení s aplikacemi Fitbit a Runkeeper máte k dispozici také možnost nastavit si Vaše Aktuální předplatné k programu Sportvital Nutrition. Zobrazena jsou informace o Současném typu předplatného, a do kdy je tato licence platná.

Aktuální předplatné

 

Kliknutím na tlačítko Vyberte si typ předplatného máte možnost si objednat konkrétní typ licence, či prodloužit Vaší stávající licenci. Popis jednotlivých licencí spolu s obsahem pokrytých funkcí je uveden přímo na stránce Vyberte si typ předplatného.

 • Dále je v tabulce uvedena souhrnná informace (Historie předplatného) shrnující o Vaší licenci k programu.

Historie předplatného

 

Kompletní nápověda k programu Sportvital Nutrition v PDF formátu

 

 


 

Bookmark and Share

25.02.2014 | MUDr. Libor Vitek | shlédnuto: 3162x | 2 komentáře | 168x 12345


Komentáře


2 příspěvky, poslední 24.10.2016

Jan Taussig

Dobrý den, pod účtem je myšleno stažení aplikace a registrace, tak abyste s aplikací mohla pracovat. Tak jak je běžné u všech aplikací podobného typu, pokud nezadáte své tělesné parametry, program nemůže provádět potřebné výpočty.

Jana

Chtěla bych se zeptat jestli musím mít účet abych si stáhla aplikaci sportvital


Přidat komentář

CAPTCHA Vyměnit obrázek

Můj SportvitalRegistrace | Zapomněli jste heslo?      

Rubriky

Anketa

     

Aktuality

17.10.2016
Zbraslavský sportovní den se povedl
Celá první polovina září bylo nádherné babí léto s teplotami nad 20 stupňů, tak jako téměř vždy v tomto období. A právě na dr...

24.08.2016
Rio 2016 - gratulujeme našim sportovcům
Blahopřejeme všem účastníkům OH v Riu 2016. Víme, že jste pro ten nejlepší výsledek udělali maximum, už jenom vaše účast znam...

17.05.2016
Program Sportvital-Nutrition pod lupou pořadu Applikace
Televize Prima Cool ve svém pořadu Applikace, zabývající se nejnovějšími trendy v oblasti "chytrých" telefonů si vzala pod lu...