Můj profil

Okno Můj profil slouží k nastavení programu pro každého uživatele podle jeho individuálních parametrů:

Můj profil

 • Zadejte požadované údaje.
 • Svoji tělesnou hmotnost zadáváte buďto ručně, nebo můžete využít synchronizace s ¨chytrou¨ váhou Fitbit Aria; data o Vaší tělesné hmotnosti se synchronizují jedenkrát denně vždy o půlnoci s Vaším účtem v aplikaci Fitbit.
 • Z těchto dat se odhaduje množství energie potřebné pro pokrytí Vašich základních funkcí (tzv. BMR, Basal Metabolic Rate, bazální metabolický obrat, viz také vysvětlivka pod informační ikonou ¨i¨ pro BMR na stránce Můj profil).
 • Kromě výpočtu vycházejícího z Vaší hmotnosti, výšky, věku a pohlaví lze tento ukazatel mnohem přesněji určit pomocí bioimpedančního měření složení Vašeho těla – BMR totiž souvisí s množstvím svalové a tukové tkáně. Čím více má člověk svalové hmoty, tím vyšší má BMR. Pokud máte zájem o určení skutečné hodnoty Vašeho bazálního metabolismu, objednejte si toto měření na e.mailové adrese: info@sportvital.cz. Cena vyšetření je 500,- Kč.
 • V případě, že znáte hodnotu Vašeho BMR, zaškrtněte v kolonce ¨Používat skutečně změřenou hodnotu BMR¨ odpověď ¨Ano¨, a v kolonce ¨Skutečně změřené BMR¨ zadejte hodnotu Vašeho BMR v kJ (kilojoulech).
 • Aby bylo možné stanovit co nejpřesněji Vaší energetickou bilanci (tedy posoudit vyváženost Vašeho kalorického příjmu a energetického výdeje), je zapotřebí k hodnotě BMR započítat energii, kterou vydáte během Vašich celodenních činností. Máte několik možností, jak toto udělat:
 • Zadáte si v kolonce ¨Způsob života¨ takový způsob, který odpovídá zhruba Vašemu životnímu stylu. Máte na výběr 4 možnosti, od ¨Sedavého¨, přes ¨Mírně aktivní¨, ¨Aktivní¨, až po ¨Velmi aktivní¨, popis a vysvětlení těchto pojmů je uveden pod informační ikonou v okně ¨Můj profil¨. Tato možnost výpočtu je nejjednodušší, bude Vás nejméně zatěžovat zadáváním konkrétních aktivit (viz ¨Vkládání výdeje energie¨), ale je také nejméně přesná (počítá se násobky BMR odpovídajících zadanému způsobu života).
 • Pokud chcete energetický výdej počítat přesněji, zadáte v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨. V tomto případě budete mít možnost aktivně zadávat jednotlivé aktivity ve svislém menu ¨Vkládání výdeje energie¨, současně Vám bude umožněn import dat ze serverů Runkeeper a Fitbit (viz dále).
 • Výdej energie můžete dále zpřesnit, pokud si necháte určit pomocí bioimpedančního měření Váš běžný energetický výdej (nikoli pouze bazální) vycházející z Vaší individuální tělesné konstituce. Tuto hodnotu zadáte v kolonce ¨Skutečně změřené BMR¨. Ačkoli se samozřejmě nejedná o hodnotu BMR, umožní Vám toto nastavení nastavit si celkový výdej energie bez extra sportovních aktivit – ty si zadáváte individuálně ve svislém menu ¨Vkládání výdeje energie¨.
 • Výdej energie můžete dále zpřesnit ale i zjednodušit, pokud využíváte některý z pedometrů Fitbit. Program Sportvital Nutrition synchronizuje jedenkrát denně (vždy o půlnoci) data s Vaším účtem v aplikaci Fitbit (kontrola je vždy za předcházející dva dny) a započítává veškerou vydanou energii za ¨aktivně strávený čas¨ (monitorován pedometrem Fitbit, zařízením měřícím počet ušlých kroků).

Od této hodnoty je odečten BMR za toto období, a dopočítán BMR za zbývající čas (tedy 24 hodin minus aktivně strávený čas (hod) – v softwaru Sportvital Nutrition označován jako ¨Fitbit aktivity¨ krát BMR/hodinu). Celková suma energie tedy odpovídá celkové vydané energii za 24 hodin.

Propojení s aplikací Fitbit

 • Jak bylo uvedeno výše, program Sportvital Nutrition komunikuje s aplikacemi americké společnosti Fitbit, která nabízí řadu produktů k měření kalorického výdeje (http://www.fitbit.com/store), data za předchozí den jsou vždy o půlnoci synchronizována s programem Sportvital Nutrition a výrazně tak zpřesňují odhad Vaší energetické bilance.
 • Pokud vlastníte "chytrou" váhu Fitbit Aria (http://www.fitbit.com/store), je možné také pohodlně aktualizovat i Vaší tělesnou hmotnost a data opět synchronizovat s programem Sportvital Nutrition.
 • Aby mohlo docházet ke stahování data z aplikace Fitbit, je nutné zaškrtnout v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨.
 • K propojení s aplikací Fitbit je nutno zaškrtnout příslušné políčko v pokynu ¨Propojit s aplikací FITBIT?¨

 ¨Propojit s aplikací FITBIT?¨

 • Po úspěšném propojení se objeví oznámení: ¨Váš účet je úspěšně připojen a synchronizován s Vaším účtem v aplikaci Fitbit¨

Propojení s aplikací Runkeeper

 • Jinou možností, jak přesněji určit Váš energetický výdej, je monitorace Vašich sportovních a jiných fyzických aktivit pomocí programu Runkeeper (http://runkeeper.com/home). Data za předchozí den jsou vždy o půlnoci synchronizována s programem Sportvital Nutrition a výrazně tak opět zpřesňují odhad Vaší energetické bilance.
 • Aby mohlo docházet ke stahování data z aplikace Runkeeper, je nutné zaškrtnout v kolonce ¨Způsob života¨ odpověď ¨Nedefinován¨.
 • K propojení s aplikací Fitbit je nutno zaškrtnout příslušné políčko v pokynu ¨Propojit s aplikací Runkeeper?¨

¨Propojit s aplikací Runkeeper?¨

 • Po úspěšném propojení se objeví oznámení: ¨Váš účet je úspěšně připojen a synchronizován s Vaším účtem v aplikaci Runkeeper¨
 • Před možností propojení s aplikacemi Fitbit a Runkeeper máte k dispozici také možnost nastavit si Vaše Aktuální předplatné k programu Sportvital Nutrition. Zobrazena jsou informace o Současném typu předplatného, a do kdy je tato licence platná.

Aktuální předplatné

 

Kliknutím na tlačítko Vyberte si typ předplatného máte možnost si objednat konkrétní typ licence, či prodloužit Vaší stávající licenci. Popis jednotlivých licencí spolu s obsahem pokrytých funkcí je uveden přímo na stránce Vyberte si typ předplatného.

 • Dále je v tabulce uvedena souhrnná informace (Historie předplatného) shrnující o Vaší licenci k programu.

Historie předplatného

 

Kompletní nápověda k programu Sportvital Nutrition v PDF formátu

 

 


 

Bookmark and Share

25.02.2014 | MUDr. Libor Vitek | shlédnuto: 2988x | 1 komentář | 168x 12345


Komentáře


1 příspěvek, poslední 15.05.2016

Jana

Chtěla bych se zeptat jestli musím mít účet abych si stáhla aplikaci sportvital


Přidat komentář

CAPTCHA Vyměnit obrázek

Můj SportvitalRegistrace | Zapomněli jste heslo?      

Rubriky

Anketa

     

Aktuality

17.10.2016
Zbraslavský sportovní den se povedl
Celá první polovina září bylo nádherné babí léto s teplotami nad 20 stupňů, tak jako téměř vždy v tomto období. A právě na dr...

24.08.2016
Rio 2016 - gratulujeme našim sportovcům
Blahopřejeme všem účastníkům OH v Riu 2016. Víme, že jste pro ten nejlepší výsledek udělali maximum, už jenom vaše účast znam...

17.05.2016
Program Sportvital-Nutrition pod lupou pořadu Applikace
Televize Prima Cool ve svém pořadu Applikace, zabývající se nejnovějšími trendy v oblasti "chytrých" telefonů si vzala pod lu...