Roland Garros, nekončící příběh

reklama

Jak Mezinárodní mistrovství Rolland Garros vzniklo? Proč nese jméno slavného pilota? Jaké legendy mají vyryto své jméno na slavném „Mousquetaires trophy“? Kteří slavní čeští hráči na pařížské antuce uspěli? Pojďme se krátce poohlédnout dlouhou a slavnou historií největšího antukového turnaje.

Tenisoví mušketýři potřebují stadión.

Rok 1891 je uváděn jako první ročník pařížského mistrovství, na kterém mohli startovat pouze členové francouzských klubů. V roce 1925 se Francouzská tenisová federace rozhodla otevřít turnaj i nejlepším cizím hráčům a původní dvorce na Stade Francois už přestávaly vyhovovat potřebám turnaje. Ve Fracii to byla doba tenisové euforie, kterou vyvolala čtveřice famózních hráčů (Jacgues Brugnon, Jean Borotra, Henri Cochet a René Lacoste), přezdívaná čtyři mušketýři, kteří dokázali v Davis cupu do té doby nevídaný kousek, a to porazit Američany na jejich půdě.
Francouzská tenisová federace získala vhodné pozemky na stavbu nového stadiónu poblíž letiště d´Auteil a to jen pod tou podmínkou, že stadión ponese jméno pilota Rolanda Garrose, který v roce 1913 jako první přeletěl Středozemní moře. Stadión byl dokončen v roce 1928 a tehdy se také konal první ročník French Open na dvorcích, tak jak je známe dnes. Za černé období Roland Garros můžeme považovat 2. světovou válku (1940-1945) v jejímž průběhu byl turnaj zrušen.

Zlatá éra Roland Garros a slavná jména.

Velkým mezníkem byl rok 1968, kdy se French Internationals jako první z grandslamů otevřel i pro profesionální hráče a umožnil srovnání nejlepších profesionálů s amatéry. Australan Ken Rosewall byl prvním vítězem, který si z Paříže odvezl šek na 15 000 Franků.
Konec 70. a začátek 80. byla kouzelná doba pro tenis jako takový a Roland Garros zvlášť. Pařížský centrální kurt si na několik sezón „pronajal“ nezapomenutelný Švéd Bjőrn Borg, který zvedl nad hlavu pohár pro vítěze celkem šestkrát a dodnes drží rekord v počtu titulů. Jeho strojově přesná hra se skvělým pohybem a kamenná tvář přiváděla k zoufalství všechny jeho soupeře.

Mezi nejzářivější legendy, které se zapsaly do bohaté historie patří náš Ivan Lendl se třemi tituly stejně tak jako Mats Wilander  a Gustavo Kuerten.
V ženské kategorii pamětníci dodnes vzpomínají na souboje Chris Evert, ta drží rekord se sedmi tituly,  s naší Martinou Navrátilovou.
Konec osmdesátých a začátek devadesátých let byl ve znamení mládí. Michael Chang je dodnes nejmladším vítězem, podařilo se mu to v 17-ti letech a třech měsících. Kdo by tehdy řekl, že to bude jediný grandslamový titul, na který Američan s čínskými kořeny dosáhne.

To jeho krajanka Monika Seles byla v Paříži úspěšná celkem třikrát (1990-92), přičemž první titul slavila už v 16-ti letech. Druhou nejpilnější sběratelkou trofejí je Steffi Graff mezi jejím prvním a šestým titulem uplynulo dlouhých dvanáct let.
Přelom tisíciletí přinesl radost pořadatelům v podobě vítězství domácí Mary Pierce po téměř osmdesáti letech francouzského půstu tak navázala na ikonu francouzského a světového tenisu Susan Lenglen.
Současnost pařížského turnaje představuje hlavně Španěl Rafael Nadal, který zvítězil do rokyú 2012 7x.

Několik pařížských paradoxů.

Ani jeden z posledních sedmi vítězů French Open v mužské kategorii, nevyhrál jiný turnaj ze slavné čtyřky grandslamů.
Mnoho tenisových velikánů, včetně vítěze 14-ti grandslamových turnajů Peta Samprase a současné světové jedničky Rogera Federera, má tituly ze všech ostatních grandslamů, kromě French Open.
Podobně tak v ženské kategorii, titul z Paříže chybí Lindsay Davenport a Martině Hingis k tomu, aby zkompletovaly svou sbírku grandslamových titulů.
Roland Garros je po právu považováno za neoficiální mistrovství světa na antuce a mnohdy je poslední překážkou pro tenisové legendy získat vše, co mohou v tenise dokázat. Je to zkrátka trošku „jiný“ turnaj a ne všem je povrch vyrobený z pálených tašek nakloněn.

Češi na Roland Garros.

V historických tabulkách nalezneme několik našich jmen, které se mohou pyšnit titulem z pařížské antuky. Jaroslav Drobný toho dosáhl dva roky po sobě, ještě v dobách před tzv. Open érou. Jan Kodeš zvítězil rovněž dvakrát již v nejsilnější konkurenci s profesionály. Kodeš je znám, hlavně jako vítěz slavného Wimbledonu v roce 1973, tehdy však část favoritů z důvodu bojkotu do turnaje nenastoupila. V Paříži však Kodeš zvítězil v té nejsilnější konkurenci, proto většina tenisových znalců jeho antukové tituly staví výše, než ten památný z wimbledonské trávy.
Ivan Lendl s jednoroční přestávkou (1985),vládl na Roland Garros  tři roky po sobě (1984, 86,87) a v té době také kraloval světovému žebříčku ATP.
V ženské kategorii nalezneme mezi vítězkami s českým pasem pouze jméno Hany Mandlíkové  v roce 1981. Za úspěch našeho tenisu můžeme rovněž považovat dva tituly Martiny Navrátilové (1982, 84), která měla v té době už americké občanství.

Kuriozita Roland Garros.

Dodnes vzpomínám na mladickou „drzost“, kterou předvedl v roce 1989 ve finále tehdy 17-letý Michael Chang v utkání proti našemu Ivanu Lendlovi v pátém rozhodujícím setu za stavu 4:3. Místo prvního podání zahrál spodem tzv. „čvančarák“, lehký míč se spodní rotací. Lendl z toho byl tak překvapen, že výměnu po slabém náběhu k síti prohrál a prohrál i celé utkání. Zde se na výměnu můžete podívat. Lendl vs. Chang.

Úspěchy českých hráčů na Roland Garros.

Dvouhra muži

1951, 52 - Jaroslav Drobný
1970, 71 - Jan Kodeš
1984, 86,87 - Ivan Lendl

Dvouhra ženy

1981 - Hana Mandlíková

1982, 84 - Martina Navrátilová

Čtyřhra muži

reklama

1986 - John Fitzgerald, Tomáš Šmíd
1996 - Jevgenij Kafelnikov, Daniel Vacek
1997 - Jevgenij Kafelnikov, Daniel Vacek

Čtyřhra ženy

1975 - Chris Evertová, Martina Navrátilová
1977 - Regina Maršíková, Pam Teeguardenová
1982 - Martina Navrátilová, Anne Smithová
1984 - Martina Navrátilová, Pam Shriverová
1985 - Martina Navrátilová, Pam Shriverová 
1986  -Martina Navrátilová, Andrea Temešváriová
1987 - Martina Navrátilová, Pam Shriverová
1988 - Martina Navrátilová, Pam Shriverová
1990 - Jana Novotná, Helena Suková
1991 - Gigi Fernandezová, Jana Novotná
1998 - Martina Hingisová, Jana Novotná

Smíšená čtyřhra

1978 - Pavel Složil, Renata Tomanová
1991 - Cyril Suk, Helena Suková

Vítězové French Open - muži

Rok Vítěz Poražený finalista Výsledek
2012 Španělsko Rafael Nadal Srbsko Novak Djoković 6-4, 6-3, 2-6, 7-5
2011 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 7-5 7-6 5-7 6-1
2010 Španělsko Rafael Nadal Švédsko Robin Söderling 6-4 6-2 6-4
2009 Switzerland Roger Federer Švédsko Robin Söderling 6-1 7-6 (1) 6-4
2008 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 6-1 6-3 6-0
2007 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 6-3 4-6 6-3 6-4
2006 Španělsko Rafael Nadal Švýcarsko Roger Federer 1-6 6-1 6-4 7-6(4)
2005 Španělsko Rafael Nadal Argentina Mariano Puerta 6-7(6) 6-3 6-1 7-5
2004 Argentina Gastón Gaudio Argentina Guillermo Coria 0-6 3-6 6-4 6-1 8-6
2003 Španělsko Juan Carlos Ferrero Nizozemsko Martin Verkerk 6-1 6-3 6-2
2002 Španělsko Albert Costa Španělsko Juan Carlos Ferrero 6-1 6-0 4-6 6-3
2001 Brazílie Gustavo Kuerten Španělsko Alex Corretja 6-7(3) 7-5 6-2 6-0
2000 Brazílie Gustavo Kuerten Švédsko Magnus Norman 6-2 6-3 2-6 7-6(6)
1999 USA Andre Agassi Ukrajina Andriej Miedwiediew 1-6 2-6 6-4 6-3 6-4
1998 Španělsko Carlos Moyà Španělsko Alex Corretja 6-3 7-5 6-3
1997 Brazílie Gustavo Kuerten Španělsko Sergi Bruguera 6-3 6-4 6-2
1996 Rusko Jevgenij Kafelnikov Německo Michael Stich 7-6(4) 7-5 7-6(4)
1995 Rakousko Thomas Muster USA Michael Chang 7-5 6-2 6-4
1994 Španělsko Sergi Bruguera Španělsko Alberto Berasategui 6-3 7-5 2-6 6-1
1993 Španělsko Sergi Bruguera USA Jim Courier 6-4 2-6 6-2 3-6 6-3
1992 USA Jim Courier Československo Petr Korda 7-5 6-2 6-1
1991 USA Jim Courier USA Andre Agassi 3-6 6-4 2-6 6-1 6-4
1990 Ekvádor Andrés Gómez USA Andre Agassi 6-3 2-6 6-4 6-4
1989 USA Michael Chang Švédsko Stefan Edberg 6-1 3-6 4-6 6-4 6-2
1988 Švédsko Mats Wilander Francie Henri Leconte 7-5 6-2 6-1
1987 Československo Ivan Lendl Švédsko Mats Wilander 7-5 6-2 3-6 7-6(3)
1986 Československo Ivan Lendl Švédsko Mikael Pernfors 6-3 6-2 6-4
1985 Švédsko Mats Wilander Československo Ivan Lendl 3-6 6-4 6-2 6-2
1984 Československo Ivan Lendl USA John McEnroe 3-6 2-6 6-4 7-5 7-5
1983 Francie Yannick Noah Švédsko Mats Wilander 6-2 7-5 7-6(3)
1982 Švédsko Mats Wilander Argentina Guillermo Vilas 1-6 7-6 6-0 6-4
1981 Švédsko Björn Borg Československo Ivan Lendl 6-1 4-6 6-2 3-6 6-1
1980 Švédsko Björn Borg USA Vitas Gerulaitis 6-4 6-1 6-2
1979 Švédsko Björn Borg Paraguay Víctor Pecci 6-3 6-1 6-7 6-4
1978 Švédsko Björn Borg Argentina Guillermo Vilas 6-1 6-1 6-3
1977 Argentina Guillermo Vilas USA Brian Gottfried 6-0 6-3 6-0
1976 Itálie Adriano Panatta USA Harold Solomon 6-1 6-4 4-6 7-6
1975 Švédsko Björn Borg Argentina Guillermo Vilas 6-2 6-3 6-4
1974 Švédsko Björn Borg Španělsko Manuel Orantes 2-6 6-7 6-0 6-1 6-1
1973 Rumunsko Ilie Năstase Jugoslávie Niki Pilic 6-3 6-3 6-0
1972 Španělsko Andrés Gimeno Francie Patrick Proisy 4-6 6-3 6-1 6-1
1971 Československo Jan Kodeš Rumunsko Ilie Năstase 8-6 6-2 2-6 7-5
1970 Československo Jan Kodeš Jugoslávie Zeljko Franulovic 6-2 6-4 6-0
1969 Austrálie Rod Laver Austrálie Ken Rosewall 6-4 6-3 6-4
1968 Austrálie Ken Rosewall Austrálie Rod Laver 6-3 6-1 2-6 6-2
1967 Austrálie Roy Emerson Austrálie Tony Roche 6-1 6-4 2-6 6-2
1966 Austrálie Tony Roche Maďarsko Istvan Gulyas 6-1 6-4 7-5
1965 Austrálie Fred Stolle Austrálie Tony Roche 3-6 6-0 6-2 6-3
1964 Španělsko Manuel Santana Itálie Nicola Pietrangeli 6-3 6-1 4-6 7-5
1963 Austrálie Roy Emerson Francie Pierre Darmon 3-6 6-1 6-4 6-4
1962 Austrálie Rod Laver Austrálie Roy Emerson 3-6 2-6 6-3 9-7 6-2
1961 Španělsko Manuel Santana Itálie Nicola Pietrangeli 4-6 6-1 3-6 6-0 6-2
1960 Itálie Nicola Pietrangeli Chile Luis Ayala 3-6 6-3 6-4 4-6 6-3
1959 Itálie Nicola Pietrangeli Jihoafrická republika Ian Vermaak 3-6 6-3 6-4 6-1
1958 Austrálie Mervyn Rose Chile Luis Ayala 6-3 6-4 6-4
1957 Švédsko Sven Davidson USA Herbert Flam 6-3 6-4 6-4
1956 Austrálie Lew Hoad Švédsko Sven Davidson 6-4 8-6 6-3
1955 USA Tony Trabert Švédsko Sven Davidson 2-6 6-1 6-4 6-2
1954 USA Tony Trabert USA Art Larsen 6-4 7-5 6-1
1953 Austrálie Ken Rosewall USA Vic Seixas 6-3 6-4 1-6 6-2
1952 Egypt Jaroslav Drobný Austrálie Frank Sedgman 6-2 6-0 3-6 6-4
1951 Egypt Jaroslav Drobný Jihoafrická republika Eric Sturgess 6-3 6-3 6-3
1950 USA Budge Patty Egypt Jaroslav Drobný 6-1 6-2 3-6 5-7 7-5
1949 USA Frank Parker USA Budge Patty 6-3 1-6 6-1 6-4
1948 USA Frank Parker Československo Jaroslav Drobný 6-4 7-5 5-7 8-6
1947 Maďarsko Jozsef Asboth Jihoafrická republika Eric Sturgess 8-6 7-5 6-4
1946 Francie Marcel Bernard Československo Jaroslav Drobný 3-6 2-6 6-1 6-4 6-3
1945 Druhá světová válka    
1944 Druhá světová válka    
1943 Druhá světová válka    
1942 Druhá světová válka    
1941 Druhá světová válka    
1940 Druhá světová válka    
1939 USA Don McNeill USA Bobby Riggs 7-5 6-0 6-3
1938 USA Don Budge Československo Roderich Menzel 6-3 6-2 6-4
1937 Německo Henner Henkel Velká Británie Henry Austin 6-1 6-4 6-3
1936 Německo Gottfried von Cramm Velká Británie Fred Perry 6-0 2-6 6-2 2-6 6-0
1935 Velká Británie Fred Perry Německo Gottfried von Cramm 6-3 3-6 6-1 6-3
1934 Německo Gottfried von Cramm Austrálie Jack Crawford 6-4 7-9 3-6 7-5 6-3
1933 Austrálie Jack Crawford Francie Henri Cochet 8-6 6-1 6-3
1932 Francie Henri Cochet Itálie Giorgio de Stefani 6-0 6-4 4-6 6-3
1931 Francie Jean Borotra Francie Christian Boussus 2-6 6-4 7-5 6-4
1930 Francie Henri Cochet USA Bill Tilden 3-6 8-6 6-3 6-1
1929 Francie René Lacoste Francie Jean Borotra 6-3 2-6 6-0 2-6 8-6
1928 Francie Henri Cochet Francie René Lacoste 5-7 6-3 6-1 6-3
1927 Francie René Lacoste USA Bill Tilden 6-4 4-6 5-7 6-3 11-9
1926 Francie Henri Cochet Francie René Lacoste 6-2 6-4 6-3
1925 Francie René Lacoste Francie Jean Borotra 7-5 6-1 6-4
1924 Francie Jean Borotra Francie René Lacoste 7-5 6-4 0-6 5-7 6-2
1923 Francie François Blanchy Francie Max Décugis 1-6 6-2 6-0 6-2
1922 Francie Henri Cochet Francie Jean Samazeuilh 8-6 6-3 7-5
1921 Francie Jean Samazeuilh Francie André Gobert 6-3 6-3 2-6 7-5
1920 Francie André Gobert Francie Max Décugis 6-3 3-6 1-6 6-2 6-3
1919 První světová válka    
1918 První světová válka    
1917 První světová válka    
1916 První světová válka    
1915 První světová válka    
1914 Francie Max Décugis Francie Jean Samazeuilh 3-6 6-1 6-4 6-4
1913 Francie Max Décugis Francie Georges Gault  
1912 Francie Max Décugis Francie André Gobert  
1911 Francie André Gobert Francie Maurice Germot  
1910 Francie Maurice Germot Francie François Blanchy  
1909 Francie Max Décugis Francie Maurice Germot  
1908 Francie Max Décugis Francie Maurice Germot  
1907 Francie Max Décugis Francie Robert Wallet  
1906 Francie Maurice Germot Francie Max Décugis  
1905 Francie Maurice Germot Francie André Vacherot  
1904 Francie Max Decugis Francie André Vacherot 6-1 9-7 6-8 6-1
1903 Francie Max Decugis Francie André Vacherot  
1902 Francie Marcel Vacherot Francie Max Decugis 6-4 6-2
1901 Francie André Vacherot Francie Paul Lebreton  
1900 Francie Paul Aymé Francie Alain Prévost  
1899 Francie Paul Aymé Francie Paul Lebreton  
1898 Francie Paul Aymé Francie Paul Lebreton  
1897 Francie Paul Aymé Velká Británie F. Wardan 4-6 6-4 6-2
1896 Francie André Vacherot Francie Gérard Brosselin 6-1 7-5
1895 Francie André Vacherot Francie L. Riboulet  
1894 Francie André Vacherot Francie Gérard Brosselin  
1893 Francie L. Riboulet Francie Jean Schopfer  
1892 Francie Jean Schopfer Velká Británie Fassitt  
1891 Velká Británie H. Briggs Francie P. Baigneres  

 

Vítězky French Open ženy

 
1912 Francie Marguerite Broquedis Germany empire Mieken Rieck 6-3, 0-6, 6-4
1913 Německo Mieken Rieck Francie Marguerite Broquedis 6-4, 3-6, 6-4
1914 Francie Suzanne Lenglenová Francie Germaine Golding 6-2, 6-1
1915 nehrálo se    
1916 nehrálo se    
1917 nehrálo se    
1918 nehrálo se    
1919 nehrálo se    
1920 Velká Británie Dorothy Holman Španělsko Francisca Subirana 6-0, 7-5
1921 Francie Suzanne Lenglenová USA Molla Bjurstedt Mallory 6-2, 6-3
1922 Francie Suzanne Lenglenová USA Elizabeth Ryan 6-3, 6-2
1923 Francie Suzanne Lenglenová Velká Británie Kathleen McKaneová Godfreeová 6-3, 6-3
1924 nehrálo se    
1925 Francie Suzanne Lenglenová Velká Británie Kathleen McKaneová Godfreeová 6-1, 6-2
1926 Francie Suzanne Lenglenová USA Mary Browne 6-1, 6-0
1927 Nizozemsko Kea Bouman Indie Irene Bowder Peacock 6-2, 6-4
1928 USA Helen Willsová Moodyová Velká Británie Eileen Bennett Whittingstall 6-1, 6-2
1929 USA Helen Willsová Moodyová Francie Simone Mathieu 6-3, 6-4
1930 USA Helen Willsová Moodyová USA Helen Jacobsová 6-2, 6-1
1931 Německo Cilly Aussemová Velká Británie Betty Nuthall 8-6, 6-1
1932 USA Helen Willsová Moodyová Francie Simone Mathieu 7-5, 6-1
1933 Velká Británie Margaret Scriven Vivian Francie Simone Mathieu 6-2, 4-6, 6-4
1934 Velká Británie Margaret Scriven Vivian USA Helen Jacobsová 7-5, 4-6, 6-1
1935 Dánsko Hilde Krahwinkel Sperling Francie Simone Mathieu 6-2, 6-1
1936 Dánsko Hilde Krahwinkel Sperling Francie Simone Mathieu 6-3, 6-4
1937 Dánsko Hilde Krahwinkel Sperling Francie Simone Mathieu 6-2, 6-4
1938 Francie Simone Mathieu Francie Nelly Adamson Landry 6-0, 6-3
1939 Francie Simone Mathieu Polsko Jadwiga Jędrzejowská 6-3, 8-6
1940 nehrálo se    
1941 nehrálo se    
1942 nehrálo se    
1943 nehrálo se    
1944 nehrálo se    
1945 nehrálo se    
1946 USA Margaret Osborneová duPontová USA Pauline Betzová 1-6, 8-6, 7-5
1947 USA Patricia Canning Todd USA Doris Hartová 6-3, 3-6, 6-4
1948 Francie Nelly Adamson Landry USA Shirley Fryová 6-2, 0-6, 6-0
1949 USA Margaret Osborneová duPontová Francie Nelly Adamson Landry 7-5, 6-2
1950 USA Doris Hartová USA Patricia Canning Todd 6-4, 4-6, 6-2
1951 USA Shirley Fryová USA Doris Hartová 6-3, 3-6, 6-3
1952 USA Doris Hartová USA Shirley Fryová 6-4, 6-4
1953 USA Maureen Connollyová USA Doris Hartová 6-2, 6-4
1954 USA Maureen Connollyová Francie Ginette Jucker Bucaille Grandguillot 6-4, 6-1
1955 Velká Británie Angela Mortimerová USA Dorothy Head Knode 2-6, 7-5, 10-8
1956 USA Althea Gibsonová Velká Británie Angela Mortimerová 6-0, 12-10
1957 Velká Británie Shirley Bloomer Brasher USA Dorothy Head Knode 6-1, 6-3
1958 Maďarsko Zsuzsi Kormoczyová Velká Británie Shirley Bloomer Brasher 6-4, 1-6, 6-2
1959 Velká Británie Christine Truman Janes Maďarsko Zsuzsi Kormoczyová 6-4, 7-5
1960 USA Darlene Hard Mexico Yola Ramírez Ochoa 6-3, 6-4
1961 Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová Mexico Yola Ramírez Ochoa 6-2, 6-1
1962 Austrálie Margaret Courtová Austrálie Lesley Turner Bowrey 6-3, 3-6, 7-5
1963 Austrálie Lesley Turner Bowrey Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová 2-6, 6-3, 7-5
1964 Austrálie Margaret Courtová Brazílie Maria Buenová 5-7, 6-1, 6-2
1965 Austrálie Lesley Turner Bowrey Austrálie Margaret Courtová 6-3, 6-4
1966 Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová USA Nancy Richey Gunter 6-3, 6-1
1967 Francie Françoise Dürr Austrálie Lesley Turner Bowrey 4-6, 6-3, 6-4
↓ Otevřená éra ↓
1968 USA Nancy Richey Gunter Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová 5-7, 6-4, 6-1
1969 Austrálie Margaret Courtová Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová 6-1, 4-6, 6-3
1970 Austrálie Margaret Courtová Německo Helga Niessen Masthoff 6-2, 6-4
1971 Austrálie Evonne Goolagongová Austrálie Helen Gourlay Cawley 6-3, 7-5
1972 USA Billie Jean Kingová Austrálie Evonne Goolagongová 6-3, 6-3
1973 Austrálie Margaret Courtová USA Chris Evertová 6-7, 7-6, 6-4
1974 USA Chris Evertová SSSR Olga Morozovová 6-1, 6-2
1975 USA Chris Evertová Československo Martina Navrátilová 2-6, 6-2, 6-1
1976 Velká Británie Sue Barkerová Československo Renáta Tomanová 6-2, 0-6, 6-2
1977 SFR Yugoslavia Mima Jaušovecová Rumunsko Florenta Mihaiová 6-2, 6-7, 6-1
1978 Rumunsko Virginia Ruziciová SFR Yugoslavia Mima Jaušovecová 6-2, 6-2
1979 USA Chris Evertová Austrálie Wendy Turnbullová 6-2, 6-0
1980 USA Chris Evertová Rumunsko Virginia Ruziciová 6-0, 6-3
1981 Československo Hana Mandlíková Německo Sylvia Hanikaová 6-2, 6-4
1982 USA Martina Navrátilová USA Andrea Jaegerová 7-6, 6-1
1983 USA Chris Evertová SFR Yugoslavia Mima Jaušovecová 6-1, 6-2
1984 USA Martina Navrátilová USA Chris Evertová 6-3, 6-1
1985 USA Chris Evertová USA Martina Navrátilová 6-3, 6-7(4), 7-5
1986 USA Chris Evertová USA Martina Navrátilová 2-6, 6-3, 6-3
1987 Německo Steffi Grafová USA Martina Navrátilová 6-4, 4-6, 8-6
1988 Německo Steffi Grafová SSSR Nataša Zverevová 6-0, 6-0
1989 Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová Německo Steffi Grafová 7-6(6), 3-6, 7-5
1990 SFR Yugoslavia Monika Selešová Německo Steffi Grafová 7-6(6), 6-4
1991 SFR Yugoslavia Monika Selešová Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová 6-3, 6-4
1992 SFR Yugoslavia Monika Selešová Německo Steffi Grafová 6-2, 3-6, 10-8
1993 Německo Steffi Grafová USA Mary Joe Fernandezová 4-6, 6-2, 6-4
1994 Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová Francie Mary Pierceová 6-4, 6-4
1995 Německo Steffi Grafová Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová 7-5, 4-6, 6-0
1996 Německo Steffi Grafová Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová 6-3, 6-7(4), 10-8
1997 Chorvatsko Iva Majoliová Švýcarsko Martina Hingisová 6-4, 6-2
1998 Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová USA Monika Selešová 7-6(5), 0-6, 6-2
1999 Německo Steffi Grafová Švýcarsko Martina Hingisová 4-6, 7-5, 6-2
2000 Francie Mary Pierceová Španělsko Conchita Martínezová 6-2, 7-5
2001 USA Jennifer Capriatiová Belgie Kim Clijstersová 1-6, 6-4, 12-10
2002 USA Serena Williamsová USA Venus Williamsová 7-5, 6-3
2003 Belgie Justine Heninová Belgie Kim Clijstersová 6-0, 6-4
2004 Rusko Anastasia Myskinová Rusko Jelena Dementěvová 6-1, 6-2
2005 Belgie Justine Heninová Francie Mary Pierceová 6-1, 6-1
2006 Belgie Justine Heninová Rusko Světlana Kuzněcovová 6-4, 6-4
2007 Belgie Justine Heninová Srbsko Ana Ivanovićová 6-1, 6-2
2008 Srbsko Ana Ivanovićová Rusko Dinara Safinová 6-4, 6-3
2009 Rusko Světlana Kuzněcovová Rusko Dinara Safinová 6-4, 6-2
2010 Itálie Francesca Schiavoneová Austrálie Samantha Stosurová 6-4, 7-6 (2)
2011 Čína Li Na Itálie Francesca Schiavoneová 6-4, 7-6 (7:0)
2012 RUS Maria Šarapovová Itálie Sara Erraniová 6-3, 6-2

Vítězové French Open - čtyřhra mužů.

Rok Vítězové Poražení Výsledek
1884 GBR William Renshaw
GBR Ernest Renshaw
GBR Ernest W. Lewis
GBR E.L. Williams
6–3, 6–1, 1–6, 6–4
1885 GBR William Renshaw
GBR Ernest Renshaw
GBR C.E. Farrer
GBR A.J. Stanley
6–3, 6–3, 10–8
1886 GBR William Renshaw
GBR Ernest Renshaw
GBR C.E. Farrer
GBR A.J. Stanley
6–3, 6–3, 4–6, 7–5
1887 GBR Herbert Wilberforce
GBR Patrick Bowes-Lyon
GBR H.J. Crispe
GBR E. Barratt-Smith
7–5, 6–3, 6–2
1888 GBR William Renshaw
GBR Ernest Renshaw
GBR Herbert Wilberforce
GBR Patrick Bowes-Lyon
2–6, 1–6, 6–3, 6–4, 6–3
1889 GBR William Renshaw
GBR Ernest Renshaw
GBR George Hillyard
GBR Ernest W. Lewis
6–4, 6–4, 3–6, 0–6, 6–1
1890 St Patrick's saltire.svg Joshua Pim
St Patrick's saltire.svg Frank Stoker
GBR George Hillyard
GBR Ernest W. Lewis
6–0, 7–5, 6–4
1891 GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
St Patrick's saltire.svg Joshua Pim
St Patrick's saltire.svg Frank Stoker
6–1, 6–3, 1–6, 6–2
1892 GBR Harry S. Barlow
GBR Ernest W. Lewis
GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
4–6, 6–2, 8–6, 6–4
1893 St Patrick's saltire.svg Joshua Pim
St Patrick's saltire.svg Frank Stoker
GBR Harry S. Barlow
GBR Ernest W. Lewis
4–6, 6–3, 6–1, 2–6, 6–0
1894 GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
GBR Harry S. Barlow
GBR Ernest W. Lewis
5–7, 7–5, 4–6, 6–3, 8–6
1895 GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
GBR Wilberforce Eaves
GBR Ernest W. Lewis
8–6, 5–7, 6–4, 6–3
1896 GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
GBR Reginald Doherty
GBR Harold Nisbet
1–6, 3–6, 6–4, 6–2, 6–1
1897 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
GBR Wilfred Baddeley
GBR Herbert Baddeley
6–4, 4–6, 8–6, 6–4
1898 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
USA(1896) Clarence Hobart
GBR Harold Nisbet
6–4, 6–4, 6–2
1899 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
USA(1896) Clarence Hobart
GBR Harold Nisbet
7–5, 6–0, 6–2
1900 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
GBR Herbert Barrett
GBR Harold Nisbet
9–7, 7–5, 4–6, 3–6, 6–3
1901 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
USA(1896) Dwight F. Davis
USA(1896) Holcombe Ward
4–6, 6–2, 6–3, 9–7
1902 GBR Frank Riseley
GBR Sydney Smith
GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
4–6, 8–6, 6–3, 4–6, 11–9
1903 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
GBR Frank Riseley
GBR Sydney Smith
6–4, 6–4, 6–4
1904 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
GBR Frank Riseley
GBR Sydney Smith
6–1, 6–2, 6–4
1905 GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
GBR Frank Riseley
GBR Sydney Smith
6–2, 6–4, 6–8, 6–3
1906 GBR Frank Riseley
GBR Sydney Smith
GBR Lawrence Doherty
GBR Reginald Doherty
6–8, 6–4, 5–7, 6–3, 6–3
1907 AUS Norman Brookes
NZL Tony Wilding
USA(1896) Karl Behr
USA(1896) Beals Wright
6–4, 6–4, 6–2
1908 GBR Josiah Ritchie
NZL Tony Wilding
GBR Arthur Gore
GBR Herbert Barrett
6–1, 6–2, 1–6, 9–7
1909 GBR Arthur Gore
GBR Herbert Barrett
AUS Stanley Doust
NZL Harry Parker
6–2, 6–1, 6–4
1910 GBR Josiah Ritchie
NZL Tony Wilding
GBR Arthur Gore
GBR Herbert Barrett
6–1, 6–1, 6–2
1911 FRA Max Decugis
FRA André Gobert
GBR Josiah Ritchie
NZL Tony Wilding
9–7, 5–7, 6–3, 2–6, 6–2
1912 GBR Herbert Barrett
GBR Charles Dixon
FRA Max Decugis
FRA André Gobert
3–6, 6–3, 6–4, 7–5
1913 GBR Herbert Barrett
GBR Charles Dixon
Německá říše Heinrich Kleinschroth
Německá říše Friedrich-Wilhelm Rahe
6–2, 6–4, 4–6, 6–2
1914 AUS Norman Brookes
NZL Tony Wilding
GBR Herbert Barrett
GBR Charles Dixon
6–1, 6–1, 5–7, 8–6
1915 první světová válka
1916
1917
1918
1919 AUS Ronald Thomas
AUS Pat O'Hara Wood
AUS Rodney Heath
GBR Randolph Lycett
6–4, 6–2, 4–6, 6–2
1920 USA(1912) Chuck Garland
USA(1912) Richard Norris Williams
GBR Algernon Kingscote
IRL James Cecil Parke
4–6, 6–4, 7–5, 6–2
1921 GBR Randolph Lycett
GBR Max Woosnam
GBR Arthur Lowe
GBR Gordon Lowe
6–3, 6–0, 7–5
1922 AUS James Anderson
GBR Randolph Lycett
AUS Gerald Patterson
AUS Pat O'Hara Wood
3–6, 7–9, 6–4, 6–3, 11–9
1923 GBR Randolph Lycett
GBR Leslie Godfree
Španělsko(1785) Eduardo Flaquer
Španělsko(1785) Manuel de Gomar
6–3, 6–4, 3–6, 6–3
1924 USA(1912) Francis Hunter
USA(1912) Vincent Richards
USA(1912) Watson Washburn
USA(1912) Richard Norris Williams
6–3, 3–6, 8–10, 8–6, 6–3
1925 FRA Jean Borotra
FRA René Lacoste
USA(1912) Ray Casey
USA(1912) John F. Hennessey
6–4, 11–9, 4–6, 1–6, 6–3
1926 FRA Jacques Brugnon
FRA Henri Cochet
USA(1912) Howard Kinsey
USA(1912) Vincent Richards
7–5, 4–6, 6–3, 6–2
1927 USA(1912) Francis Hunter
USA(1912) Bill Tilden
FRA Jacques Brugnon
FRA Henri Cochet
1–6, 4–6, 8–6, 6–3, 6–4
1928 FRA Jacques Brugnon
FRA Henri Cochet
AUS John Hawkes
AUS Gerald Patterson
13–11, 6–4, 6–4
1929 USA(1912) Wilmer Allison
USA(1912) John Van Ryn
GBR Ian Collins
GBR Colin Gregory
6–4, 5–7, 6–3, 10–12, 6–4
1930 USA(1912) Wilmer Allison
USA(1912) John Van Ryn
USA(1912) John Doeg
USA(1912) George Lott
6–3, 6–3, 6–2
1931 USA(1912) George Lott
USA(1912) John Van Ryn
FRA Jacques Brugnon
FRA Henri Cochet
6–2, 10–8, 9–11, 3–6, 6–3
1932 FRA Jean Borotra
FRA Jacques Brugnon
GBR Pat Hughes
GBR Fred Perry
6–0, 4–6, 3–6, 7–5, 7–5
1933 FRA Jean Borotra
FRA Jacques Brugnon
JPN Ryosuke Nunoi
JPN Jiro Sato
4–6, 6–3, 6–3, 7–5
1934 USA(1912) George Lott
USA(1912) Lester Stoefen
FRA Jean Borotra
FRA Jacques Brugnon
6–2, 6–3, 6–4
1935 AUS Jack Crawford
AUS Adrian Quist
USA(1912) Wilmer Allison
USA(1912) John Van Ryn
6–3, 5–7, 6–2, 5–7, 7–5
1936 GBR Pat Hughes
GBR Raymond Tuckey
GBR Charles Hare
GBR Frank Wilde
6–4, 3–6, 7–9, 6–1, 6–4
1937 USA(1912) Don Budge
USA(1912) Gene Mako
GBR Pat Hughes
GBR Raymond Tuckey
6–0, 6–4, 6–8, 6–1
1938 USA(1912) Don Budge
USA(1912) Gene Mako
Třetí říše Henner Henkel
Třetí říše Georg von Metaxa
6–0, 6–4, 6–8, 6–1
1939 USA(1912) Elwood Cooke
USA(1912) Bobby Riggs
GBR Charles Hare
GBR Frank Wilde
6–3, 3–6, 6–3, 9–7
1940 druhá světová válka
1941
1942
1943
1944
1945
1946 USA(1912) Thomas Brown
USA(1912) Jack Kramer
AUS Geoff Brown
AUS Dinny Pails
6–4, 6–4, 6–2
1947 USA(1912) Bob Falkenburg
USA(1912) Jack Kramer
GBR Tony Mottram
AUS Bill Sidwell
8–6, 6–3, 6–3
1948 AUS John Bromwich
AUS Frank Sedgman
USA(1912) Thomas Brown
USA(1912) Gardnar Mulloy
5–7, 7–5, 7–5, 9–7
1949 USA(1912) Pancho Gonzales
USA(1912) Frank Parker
USA(1912) Gardnar Mulloy
USA(1912) Ted Schroeder
6–4, 6–4, 6–2
1950 AUS John Bromwich
AUS Adrian Quist
AUS Geoff Brown
AUS Bill Sidwell
7–5, 3–6, 6–3, 3–6, 6–2
1951 AUS Ken McGregor
AUS Frank Sedgman
Egypt(1922) Jaroslav Drobný
JAR(1928) Eric Sturgess
3–6, 6–2, 6–3, 3–6, 6–3
1952 AUS Ken McGregor
AUS Frank Sedgman
USA(1912) Vic Seixas
JAR(1928) Eric Sturgess
6–3, 7–5, 6–4
1953 AUS Lew Hoad
AUS Ken Rosewall
AUS Rex Hartwig
AUS Mervyn Rose
6–4, 7–5, 4–6, 7–5
1954 AUS Rex Hartwig
AUS Mervyn Rose
USA(1912) Vic Seixas
USA(1912) Tony Trabert
6–4, 6–4, 3–6, 6–4
1955 AUS Rex Hartwig
AUS Lew Hoad
AUS Neale Fraser
AUS Ken Rosewall
7–5, 6–4, 6–3
1956 AUS Lew Hoad
AUS Ken Rosewall
ITA Nicola Pietrangeli
ITA Orlando Sirola
7–5, 6–2, 6–1
1957 USA(1912) Gardnar Mulloy
USA(1912) Budge Patty
AUS Neale Fraser
AUS Lew Hoad
8–10, 6–4, 6–4, 6–4
1958 SWE Sven Davidson
SWE Ulf Schmidt
AUS Ashley Cooper
AUS Neale Fraser
6–4, 6–4, 8–6
1959 AUS Roy Emerson
AUS Neale Fraser
AUS Rod Laver
AUS Bob Mark
8–6, 6–3, 14–16, 9–7
1960 Mexiko(1934) Rafael Osuna
USA Dennis Ralston
GBR Mike Davies
GBR Bobby Wilson
7–5, 6–3, 10–8
1961 AUS Roy Emerson
AUS Neale Fraser
AUS Bob Hewitt
AUS Fred Stolle
6–4, 6–8, 6–4, 6–8, 8–6
1962 AUS Bob Hewitt
AUS Fred Stolle
YUG Boro Jovanović
YUG Nikola Pilić
6–2, 5–7, 6–2, 6–4
1963 Mexiko(1934) Rafael Osuna
Mexiko(1934) Antonio Palafox
FRA Jean-Claude Barclay
FRA Pierre Darmon
4–6, 6–2, 6–2, 6–2
1964 AUS Bob Hewitt
AUS Fred Stolle
AUS Roy Emerson
AUS Ken Fletcher
7–5, 11–9, 6–4
1965 AUS John Newcombe
AUS Tony Roche
AUS Ken Fletcher
AUS Bob Hewitt
7–5, 6–3, 6–4
1966 AUS Ken Fletcher
AUS John Newcombe
AUS William Bowrey
AUS Owen Davidson
6–3, 6–4, 3–6, 6–3
1967 JAR(1928) Bob Hewitt
JAR(1928) Frew McMillan
AUS Roy Emerson
AUS Ken Fletcher
6–2, 6–3, 6–4
↓ Otevřená éra ↓
1968 AUS John Newcombe
AUS Tony Roche
AUS Ken Rosewall
AUS Fred Stolle
3–6, 8–6, 5–7, 14–12, 6–3
1969 AUS John Newcombe
AUS Tony Roche
NED Tom Okker
USA Marty Riessen
7–5, 11–9, 6–3
1970 AUS John Newcombe
AUS Tony Roche
AUS Ken Rosewall
AUS Fred Stolle
10–8, 6–3, 6–1
1971 AUS Roy Emerson
AUS Rod Laver
USA Arthur Ashe
USA Dennis Ralston
4–6, 9–7, 6–8, 6–4, 6–4
1972 JAR(1928) Bob Hewitt
JAR(1928) Frew McMillan
USA Stan Smith
USA Erik Van Dillen
6–2, 6–2, 9–7
1973 USA Jimmy Connors
Rumunsko 1965-1989 Ilie Năstase
AUS John Cooper
AUS Neale Fraser
3–6, 6–3, 6–4, 8–9(3–7), 6–1
1974 AUS John Newcombe
AUS Tony Roche
USA Bob Lutz
USA Stan Smith
8–6, 6–4, 6–4
1975 USA Vitas Gerulaitis
USA Sandy Mayer
Rhodesia Colin Dowdeswell
AUS Allan Stone
7–5, 8–6, 6–4
1976 USA Brian Gottfried
MEX Raúl Ramírez
AUS Ross Case
AUS Geoff Masters
3–6, 6–3, 8–6, 2–6, 7–5
1977 AUS Ross Case
AUS Geoff Masters
AUS John Alexander
AUS Phil Dent
6–3, 6–4, 3–6, 8–9(4–7), 6–4
1978 JAR(1928) Bob Hewitt
JAR(1928) Frew McMillan
USA Peter Fleming
USA John McEnroe
6–1, 6–4, 6–2
1979 USA Peter Fleming
USA John McEnroe
USA Brian Gottfried
MEX Raúl Ramírez
4–6, 6–4, 6–2, 6–2
1980 AUS Peter McNamara
AUS Paul McNamee
USA Bob Lutz
USA Stan Smith
7–6(5), 6–3, 6–7(4–7), 6–4
1981 USA Peter Fleming
USA John McEnroe
USA Bob Lutz
USA Stan Smith
6–4, 6–4, 6–4
1982 AUS Peter McNamara
AUS Paul McNamee
USA Peter Fleming
USA John McEnroe
6–3, 6–2
1983 USA Peter Fleming
USA John McEnroe
USA Tim Gullikson
USA Tom Gullikson
6–4, 6–3, 6–4
1984 USA Peter Fleming
USA John McEnroe
AUS Pat Cash
AUS Paul McNamee
6–2, 5–7, 6–2, 3–6, 6–3
1985 SUI Heinz Günthardt
HUN Balázs Taróczy
AUS Patrick Cash
AUS John Fitzgerald
6–4, 6–3, 4–6, 6–3
1986 SWE Joakim Nyström
SWE Mats Wilander
USA Gary Donnelly
USA Peter Fleming
7–6(7–4), 6–3, 6–3
1987 USA Ken Flach
USA Robert Seguso
ESP Sergio Casal
ESP Emilio Sánchez
3–6, 6–7(6–8), 7–6(7–3), 6–1, 6–4
1988 USA Ken Flach
USA Robert Seguso
AUS John Fitzgerald
SWE Anders Järryd
6–4, 2–6, 6–4, 7–6(7–3)
1989 AUS John Fitzgerald
SWE Anders Järryd
USA Rick Leach
USA Jim Pugh
3–6, 7–6(7–4), 6–4, 7–6(7–4)
1990 USA Rick Leach
USA Jim Pugh
JAR(1928) Pieter Aldrich
JAR(1928) Danie Visser
7–6(7–5), 7–6(7–4), 7–6(7–5)
1991 AUS John Fitzgerald
SWE Anders Järryd
ARG Javier Frana
MEX Leonardo Lavalle
6–3, 6–4, 6–7(7–9), 6–1
1992 USA John McEnroe
GER Michael Stich
USA Jim Grabb
USA Richey Reneberg
5–7, 7–6(7–5), 3–6, 7–6(7–5), 19–17
1993 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
CAN Grant Connell
USA Patrick Galbraith
7–5, 6–3, 7–6(7–4)
1994 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
CAN Grant Connell
USA Patrick Galbraith
7–6(7–3), 6–3, 6–1
1995 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
USA Rick Leach
USA Scott Melville
7–5, 7–6(10–8), 7–6(7–5)
1996 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
ZIM Byron Black
CAN Grant Connell
4–6, 6–1, 6–3, 6–2
1997 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
NED Jacco Eltingh
NED Paul Haarhuis
7–6(7–4), 7–6(9–7), 5–7, 6–3
1998 NED Jacco Eltingh
NED Paul Haarhuis
AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
2–6, 6–4, 7–6(7–3), 5–7, 10–8
1999 IND Mahesh Bhupathi
IND Leander Paes
NED Paul Haarhuis
USA Jared Palmer
6–7(10–12), 6–3, 6–4, 7–6(7–4)
2000 AUS Todd Woodbridge
AUS Mark Woodforde
NED Paul Haarhuis
AUS Sandon Stolle
6–3, 6–4, 6–1
2001 USA Donald Johnson
USA Jared Palmer
CZE Jiří Novák
CZE David Rikl
6–4, 4–6, 6–3, 7–6(8–6)
2002 SWE Jonas Björkman
AUS Todd Woodbridge
BAH Mark Knowles
CAN Daniel Nestor
6–1, 6–2, 6–7(7–9), 7–5
2003 SWE Jonas Björkman
AUS Todd Woodbridge
IND Mahesh Bhupathi
BLR Max Mirnyj
3–6, 6–3, 7–6(7–4), 6–3
2004 SWE Jonas Björkman
AUS Todd Woodbridge
AUT Julian Knowle
SCG Nenad Zimonjić
6–1, 6–4, 4–6, 6–4
2005 AUS Stephen Huss
RSA Wesley Moodie
USA Bob Bryan
USA Mike Bryan
7–6(7–4), 6–3, 6–7(2–7), 6–3
2006 USA Bob Bryan
USA Mike Bryan
FRA Fabrice Santoro
SCG Nenad Zimonjić
6–3, 4–6, 6–4, 6–2
2007 FRA Arnaud Clément
FRA Michaël Llodra
USA Bob Bryan
USA Mike Bryan
6–7(5–7), 6–3, 6–4, 6–4
2008 CAN Daniel Nestor
SRB Nenad Zimonjić
SWE Jonas Björkman
RSA Kevin Ullyett
7–6(14–12), 6-7(3-7), 6–3, 6–3
2009 CAN Daniel Nestor
SRB Nenad Zimonjić
USA Bob Bryan
USA Mike Bryan
7–6(9–7), 6–7(3–7), 7–6(7–3), 6–3
2010 AUT Jürgen Melzer
GER Philipp Petzschner
SWE Robert Lindstedt
ROU Horia Tecău
6–1, 7–5, 7–5
2011 USA Bob Bryan
USA Mike Bryan
SWE Robert Lindstedt
ROU Horia Tecău
6–3, 6–4, 7–6(7–2)
2012 GBR Jonathan Marray
DEN Frederik Nielsen
SWE Robert Lindstedt
ROU Horia Tecău
4–6, 6–4, 7–6(7–5), 6–7(5–7), 6–3

 

Vítězky French Open - čtyřhra žen

Rok Vítězky Poražené finalistky Výsledek
1913 Flag of the United Kingdom.svg Winifred McNairová
Flag of the United Kingdom.svg Dora Boothbyová
Flag of the United Kingdom.svg Charlotte Cooperová
Flag of the United Kingdom.svg Dorothea Douglassová Chambersová
4-6 2-4 skreč
1914 Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Agatha Mortonová
Flag of the United Kingdom.svg Ethel Larcombeová
Flag of the United Kingdom.svg Edith Hannamová
6-1 6-3
1915 první světová válka
1916
1917
1918
1919 Flag of France.svgSuzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Dorothea Douglassová Chambersová
Flag of the United Kingdom.svg Ethel Larcombeová
4-6 7-5 6-3
1920 FrancieSuzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Dorothea Douglassová Chambersová
Flag of the United Kingdom.svg Ethel Larcombeová
6-4 6-0
1921 Francie Suzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Winifred Beamishová
Jihoafrická republika 1928-1994 Irene Bowder Peacocková
6-1 6-2
1922 Francie Suzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Margaret McKaneová Stocksová
Flag of the United Kingdom.svg Kathleen McKaneová
6-0 6-4
1923 Francie Suzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Flag of the United Kingdom.svg Joan Austinová
Flag of the United Kingdom.svg Evelyn Colyerová
6-3 6-1
1924 USA Hazel Wightmanová
USA Helen Wills Moodyová
Flag of the United Kingdom.svg Phyllis Covellová
Flag of the United Kingdom.svg Kathleen McKaneová
6-4 6-4
1925 Francie Suzanne Lenglenová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Velká Británie A.V. Bridgeová
Flag of the United Kingdom.svg C.G. McIlquhamová
6-2 6-2
1926 Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
USA Mary Browneová
Velká Británie Kathleen McKaneová
Velká BritánieEvelyn Colyerová
6-1 6-1
1927 USA Helen Wills Moodyová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Austrálie Bobbie Heineová
Jihoafrická republika 1928-1994 Irene Bowder Peacocková
6-3 6-2
1928 Velká Británie Phoebe Watsonová
Velká Británie Peggy Saundersová
Velká Británie Ermyntrude Harveyová
Velká Británie Eileen Bennettová
6-2 6-3
1929 Velká Británie Phoebe Watsonová
Austrálie Peggy Saundersová
Velká Británie Phyllis Covellová
Velká Británie Dorothy Shepherdová
6-4 8-6
1930 USA Helen Wills Moodyová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Velká BritánieEdith Crossová
USA Ssrah Palfreyová Cookeová
6-2 9-7
1931 Velká Británie Phyllis Mudfordová
Velká Británie Dorothy Barronová
Francie Doris Metaxaová
Belgie Josane Sigartová
3-6 6-3 6-4
1932 Francie Doris Metaxaová
Belgie Josane Sigartová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
USA Helen Jacobsová
6-4 6-3
1933 Francie Simone Mathieuová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
Velká Británie Freda Jamesová Hammersleyová
Velká Británie Billie Yorkeová
6-2 9-1, 6-4
1934 Francie Simone Mathieuová
Flag of the United States.svg Elizabeth Ryanová
USA Dorothy Andrusová
Francie Sylvie Jungová Henrotinová
6-3 6-3
1935 Velká Británie Freda Jamesová
Velká Británie Kay Stammersová
Francie Simone Mathieuová
Flag of the NSDAP (1920–1945).svg Hilde Krahwinkelová
6-1 6-4
1936 Velká Británie Freda Jamesová
Velká Británie Kay Stammersová
USA Sarah Fabyanová
USA Helen Jacobsová
6-2 6-1
1937 Francie Simone Mathieuová
Velká Británie Billie Yorkeová
Velká Británie Phyllis Mudford Kingová
Velká Británie Elsie Pitmanová
6-3 6-3
1938 USA Sarah Fabyanová
USA Alice Marbleová
Francie Simone Mathieuová
Velká Británie Billie Yorkeová
6-2 6-3
1939 USA Sarah Fabyanová
USA Alice Marbleová
USA Helen Jacobsová
Velká Británie Billie Yorkeová
6-1 6-0
1940 druhá světová válka
1941
1942
1943
1944
1945
1946 USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
USA Pauline Betzová
USA Doris Hartová
6-3 2-6 6-3
1947 USA Doris Hartová
USA Patricia Toddová
USA Louise Broughová
USAMargaret Osborneová
3-6 6-4 7-5
1948 USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
USA Doris Hartová
USA Patricia Toddová
6-3 3-6 6-3
1949 USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
USAGertrude Moranová
USA Patricia Toddová
8-6 7-5
1950 USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
USA Shirley Fryová
USA Doris Hartová
6-4 5-7 6-1
1951 USA Shirley Fryová
USA Doris Hartová
USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
6-3 13-11
1952 USA Shirley Fryová
USA Doris Hartová
USA Louise Broughový
USAMaureen Connollyová
8-6 6-3
1953 USA Shirley Fryová
USA Doris Hartová
USA Maureen Connollyová
USA Julie Ann Sampsonová
6-0 6-0
1954 USA Louise Broughová
USA Margaret du Pontová
USA Shirley Fryová
USA Doris Hartová
4-6 9-7 6-3
1955 Velká Británie Angela Mortimerová
Velká Británie Anne Shilcocková
Velká Británie Shirley Bloomerová
Velká Británie Patricia Wardová
7-5 6-1
1956 USA Angela Buxtonová
USA Althea Gibsonová
Austrálie Fay Mullerová
Austrálie Daphne Seeneyová
6-1 8-6
1957 USA Althea Gibsonová
USA Darlene Hardová
Austrálie Mary Bevis Hawtonová
Austrálie Thelma Coyne Longová
6-1 6-2
1958 Brazílie Maria Buenová
USA Althea Gibsonová
USA Margaret du Pontová
USA M. Varnerová
6-3 7-5
1959 USA Jeanne Arthová
USA Darlene Hardová
USA Beverly Bakerová Fleitzová
Velká Británie Christine Trumanová
2-6 6-2 6-3
1960 Brazílie Maria Buenová
USA Darlene Hardová
Jihoafrická republika 1928-1994 Sandra Reynoldsová
Jihoafrická republika 1928-1994 Renée Schuurman
6-4 6-0
1961 USA Karen Hantzeová Susmanová
USA Billie Jean Kingová
Austrálie Jan Lehaneová
Austrálie Margaret Smithová Courtová
6-3 6-4
1962 USA Billie Jean Kingová
USA Karen Hantzeová Susmanová
Jihoafrická republika 1928-1994 Sandra Reynoldsová
Jihoafrická republika 1928-1994 Renée Schuurman
5-7 6-3 7-5
1963 Brazílie Maria Buenová
USA Darlene Hardová
Austrálie Robyn Ebbernová
Austrálie Margaret Smithová Courtová
8-6 9-7
1964 Austrálie Margaret Smithová Courtová
Austrálie Lesley Turnerová
USA Billie Jean Kingová
USA Karen Hantzeová Susmanová
7-5 6-2
1965 Brazílie Maria Buenová
USA Billie Jean Kingová
Francie Francoise Durrová
Francie Janine Lieffrigová
6-2 7-5
1966 Brazílie Maria Buenová
USA Nancy Richeyová
Austrálie Margaret Smithová Courtová
Austrálie Judy Tegartová Daltonová
6-3 4-6 6-4
1967 USA Rosie Casalsová
USA Billie Jean Kingová
Brazílie Maria Buenová
USA Nancy Richeyová
9-11 6-4 6-2
↓ Otevřená éra ↓
1968 USA Rosie Casalsová
USA Billie Jean Kingová
Francie Francoise Durrová
Velká Británie Ann Haydonová-Jonesová
3-6 6-4 7-5
1969 Austrálie Margaret Smithová Courtová
Austrálie Judy Tegartová Daltonová
USA Patti Hoganová-Fordyceová
USAPeggy Michelovál
9-7 6-2
1970 USA Rosie Casalsová
USA Billie Jean Kingová
Francie Francoise Durrová
Velká Británie Virginia Wadeová
6-2 6-3
1971 USA Rosie Casalsová
USA Billie Jean Kingová
Austrálie Margaret Smithová Courtová
Austrálie Evonne Goolagongová
6-3 6-2
1972 USA Billie Jean Kingová
Nizozemsko Betty Stoveová
Austrálie Judy Tegartová-Daltonová
Francie Francoise Durrová
6-2 4-6 6-3
1973 USA Rosie Casalsová
USA Billie Jean Kingová
Francie Francoise Durrová
Nizozemsko Betty Stoveová
6-1 4-6 7-5
1974 Austrálie Evonne Goolagongová
USA Peggy Michelová
Austrálie Helen Gourlayová Cawleyová
Austrálie Karen Krantzckeová
2-6 6-4 6-3
1975 Japonsko Ann Kijomuraová
Japonsko Kazuku Sawamatsuová
Francie Francoise Durrová
Nizozemsko Betty Stoveová
7-5 1-6 7-5
1976 USA Chris Evertová
USA Martina Navrátilová
USA Billie Jean Kingová
Nizozemsko Betty Stoveová
6-1 3-6 7-5
1977 Austrálie Helen Gourlayová Cawleyová
USA JoAnne Russellová
USA Martina Navrátilová
Nizozemsko Betty Stoveová
6-3 6-3
1978 Austrálie Kerry Reidová
Austrálie Wendy Turnbullová
Jugoslávie Mima Jaušovecová
Rumunsko Virginia Ruziciová
4-6 9-8(10) 6-3
1979 USA Billie Jean Kingová
USA Martina Navrátilová
Nizozemsko Betty Stoveová
Austrálie Wendy Turnbullová
5-7 6-3 6-2
1980 USA Kathy Jordanová
USA Anne Smithová
USA Rosie Casalsová
Austrálie Wendy Turnbull
4-6 7-5 6-1
1981 USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
USA Kathy Jordanová
USA Anne Smithová
6-3 7-6(6)
1982 USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
USA Kathy Jordanová
USA Anne Smithová
6-4 6-1
1983 USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
USA Rosie Casalsová
Austrálie Wendy Turnbullová
6-2 6-2
1984 USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
USA Kathy Jordanová
USA Anne Smithová
6-3 6-4
1985 USA Kathy Jordanová
Austrálie Elizabeth Smylieová
USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
5-7 6-3 6-4
1986 USA Martina Navrátilová
USA Pam Shriverová
Česko Hana Mandlíková
Austrálie Wendy Turnbullová
6-1 6-3
1987 Německo Claudia Kohdeová-Kilschová
Česko Helena Suková
USA Betsy Nagelsenová
AustrálieElizabeth Smylieová
7-5 7-5
1988 Německo Steffi Grafová
Argentina Gabriela Sabatiniová
SSSR Larisa Neilandová
SSSR Nataša Zverevová
6-3 1-6 12-10
1989 Česko Jana Novotná
Československo Helena Suková
SSSR Larisa Neilandová
SSSR Nataša Zverevová
6-1 6-2
1990 Česko Jana Novotná
Česko Helena Suková
USA Kathy Jordanová
Austrálie Elizabeth Smylieová
6-4 6-1
1991 SSSR Larisa Neilandová
SSSR Nataša Zverevová
USA Gigi Fernándezová
Česko Jana Novotná
6-4 3-6 8-6
1992 USA Gigi Fernándezová
Bělorusko Nataša Zverevová
Lotyšsko Larisa Neilandová
Česko Jana Novotná
6-4 6-1
1993 USA Gigi Fernándezová
Bělorusko Nataša Zverevová
Lotyšsko Larisa Neilandová
Česko Jana Novotná
6-4 6(4)-7 6-4
1994 USA Gigi Fernándezová
Bělorusko Nataša Zverevová
Česko Jana Novotná
Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová
6-4 6-1
1995 Česko Jana Novotná
Španělsko Arantxa Sánchezová Vicariová
USA Gigi Fernándezová
Bělorusko Nataša Zverevová
5-7 7-5 6-4
1996 Švýcarsko Martina Hingisová
Česko Helena Suková
USA Meredith McGrathová
Lotyšsko Larisa Neilandová
5-7 7-5 6-1
1997 USA Gigi Fernándezová
Bělorusko Nataša Zverevová
USA Nicole Arendtová
Nizozemsko Manon Bollegrafová
7-6(4) 6-4
1998 Švýcarsko Martina Hingisová
Česko Jana Novotná
USA Lindsay Davenportová
Bělorusko Nataša Zverevová
6-3 3-6 8-6
1999 USA Lindsay Davenportová
USA Corina Morariuová
Jihoafrická republika Mariaan de Swardtová
Ukrajina Olena Tatarkovová
6-4 6-4
2000 USA Venus Williamsová
USA Serena Williamsová
Francie Julie Halardová-Decugisová
Japonsko Ai Sugijamová
6-3 6-2
2001 USA Lisa Raymondová
Austrálie Rennae Stubbsová
Belgie Kim Clijstersová
Japonsko Ai Sugijamová
6-4 6-3
2002 USA Venus Williamsová
USA Serena Williamsová
Španělsko Virginia Ruanová Pascualová
Argentina Paola Suárezová
6-2 7-5
2003 Belgie Kim Clijstersová
Japonsko Ai Sugijamová
Španělsko Virginia Ruanová Pascualová
Argentina Paola Suárezová
6-4 6-4
2004 Zimbabwe Cara Blacková
Austrálie Rennae Stubbsová
Jihoafrická republika Liezel Huberová
Japonsko Ai Sugijamová
6-3 7-6(5)
2005 Zimbabwe Cara Blacková
Jihoafrická republika Liezel Huberová
Rusko Světlana Kuzněcovová
Francie Amélie Mauresmová
6-2 6-1
2006 Čína C’ Jenová
Čína Ťie Čengová
Španělsko Virginia Ruanová Pascualová
Argentina Paola Suárezová
6-3 3-6 6-2
2007 Zimbabwe Cara Blacková
Jihoafrická republika Liezel Huberová
Slovinsko Katarina Srebotniková
Japonsko Ai Sugijamová
3-6, 6-3, 6-2
2008 USA Venus Williamsová
USA Serena Williamsová
USA Lisa Raymondová
Austrálie Samantha Stosurová
6-2, 6-2
2009 USA Venus Williamsová
USA Serena Williamsová
Austrálie Samantha Stosurová
Austrálie Rennae Stubbsová
7-6(4)2, 6-4
2010 USA Vania Kingová
Kazachstán Jaroslava Švedovová
Rusko Jelena Vesninová
Rusko Věra Zvonarevová
7-6(6), 6-2
2011 CZE Květa Peschkeová
SLO Katarina Srebotniková
GER Sabine Lisická
AUS Samantha Stosurová
6-3, 6-1
2012 USA Venus Williamsová
USA Serena Williamsová
Česká republika Andrea Hlaváčková
Česká republika Lucie Hradecká
7-5, 6-4

Vítězové French Open - smíšená čtyřhra

 
1913 GBR Hope Crisp
GBR Agnes Tuckey
St Patrick's saltire.svg James Cecil Parke
GBR Ethel Thomsonová Larcombeová
3–6, 5–3 skreč
1914 St Patrick's saltire.svg James Cecil Parke
GBR Ethel Thomsonová Larcombeová
NZL Tony Wilding
FRA Marguerite Broquedis
4–6, 6–4, 6–2
1915 první světová válka
1916
1917
1918
1919 GBR Randolph Lycett
USA(1912) Elizabeth Ryan
GBR Albert Prebble
GBR Dorothea Douglass Lambert Chambers
6–0, 6–0
1920 AUS Gerald Patterson
FRA Suzanne Lenglenová
GBR Randolph Lycett
USA(1912) Elizabeth Ryan
7–5, 6–3
1921 GBR Randolph Lycett
USA(1912) Elizabeth Ryan
GBR Max Woosnam
GBR Phyllis Howkins
6–3, 6–1
1922 AUS Pat O'Hara Wood
FRA Suzanne Lenglenová
GBR Randolph Lycett
USA(1912) Elizabeth Ryan
6–4, 6–3
1923 GBR Randolph Lycett
USA(1912) Elizabeth Ryan
Britská Indie Lewis Deane
GBR Dorothy Shepherd-Barron
6–4, 7–5
1924 GBR John Gilbert
GBR Kathleen McKaneová
GBR Leslie Godfree
GBR Dorothy Shepherd-Barron
6–3, 3–6, 6–3
1925 FRA Jean Borotra
FRA Suzanne Lenglenová
Italské království Umberto De Morpurgo
USA(1912) Elizabeth Ryan
6–3, 6–3
1926 GBR Leslie Godfree
GBR Kathleen McKaneová Godfreeová
USA(1912) Howard Kinsey
USA(1912) Mary Browne
6–3, 6–4
1927 USA(1912) Francis Hunter
USA(1912) Elizabeth Ryan
GBR Leslie Godfree
GBR Kathleen McKaneová Godfreeová
8–6, 6–0
1928 JAR(1928) Patrick Spence
USA(1912) Elizabeth Ryan
AUS Jack Crawford
AUS Daphne Akhurst Cozens
7–5, 6–4
1929 USA(1912) Francis Hunter
USA(1912) Helen Wills Moody
GBR Ian Collins
GBR Joan Fry Lakeman
6–1, 6–4
1930 AUS Jack Crawford
USA(1912) Elizabeth Ryan
GER Daniel Prenn
GER Hilde Krahwinkel Sperling
6–1, 6–3
1931 USA(1912) George Lott
USA(1912) Anna McCune Harper
GBR Ian Collins
GBR Joan Ridley
6–3, 1–6, 6–1
1932 Španělsko(1785) Enrique Maier
USA(1912) Elizabeth Ryan
AUS Harry Hopman
BEL Josane Sigart
7–5, 6–2
1933 Německá říše Gottfried von Cramm
Německá říše Hilde Krahwinkel Sperling
JAR(1928) Norman Farquharson
GBR Mary Heeley
7–5, 8–6
1934 JPN Ryuki Miki
GBR Dorothy Roundová Littleová
GBR Henry Austin
GBR Dorothy Shepherd-Barron
3–6, 6–4, 6–0
1935 GBR Fred Perry
GBR Dorothy Roundová Littleová
AUS Harry Hopman
AUS Nell Hall Hopman
7–5, 4–6, 6–2
1936 GBR Fred Perry
GBR Dorothy Roundová Littleová
USA(1912) Don Budge
USA(1912) Sarah Palfrey Cooke
7–9, 7–5, 6–4
1937 USA(1912) Don Budge
USA(1912) Alice Marbleová
FRA Yvon Petra
FRA Simone Mathieu
6–4, 6–1
1938 USA(1912) Don Budge
USA(1912) Alice Marbleová
Třetí říše Henner Henkel
USA(1912) Sarah Palfrey Cooke
6–1, 6–4
1939 USA(1912) Bobby Riggs
USA(1912) Alice Marbleová
GBR Frank Wilde
GBR Nancy Brown
9–7, 6–1
1940 druhá světová válka
1941
1942
1943
1944
1945
1946 USA(1912) Tom Brown
USA(1912) Louise Broughová
AUS Geoff Brown
USA(1912) Dorothy Bundy Cheney
6–4, 6–4
1947 AUS John Bromwich
USA(1912) Louise Brough Clappová
AUS Colin Long
AUS Nancye Wynne Bolton
1–6, 6–4, 6–2
1948 AUS John Bromwich
USA(1912) Louise Brough Clappová
AUS Frank Sedgman
USA(1912) Doris Hartová
6–2, 3–6, 6–3
1949 JAR(1928) Eric Sturgess
JAR(1928) Sheila Summers
AUS John Bromwich
USA(1912) Louise Brough Clappová
9–7, 9–11, 7–5
1950 JAR(1928) Eric Sturgess
USA(1912) Louise Brough Clappová
AUS Geoff Brown
USA(1912) Patricia Canning Todd
11–9, 1–6, 6–4
1951 AUS Frank Sedgman
USA(1912) Doris Hartová
AUS Mervyn Rose
AUS Nancye Wynne Bolton
7–5, 6–2
1952 AUS Frank Sedgman
USA(1912) Doris Hartová
ARG Enrique Morea
AUS Thelma Coyne Long
4–6, 6–3, 6–4
1953 USA(1912) Vic Seixas
USA(1912) Doris Hartová
Argentina Enrique Morea
USA(1912) Shirley Fryová
9–7, 7–5
1954 USA(1912) Vic Seixas
USA(1912) Doris Hartová
AUS Ken Rosewall
USA(1912) Margaret Osborneová duPontová
5–7, 6–4, 6–3
1955 USA(1912) Vic Seixas
USA(1912) Doris Hartová
Argentina Enrique Morea
USA(1912) Louise Brough Clappová
8–6, 2–6, 6–3
1956 USA(1912) Vic Seixas
USA(1912) Shirley Fryová
USA(1912) Gardnar Mulloy
USA(1912) Althea Gibsonová
2–6, 6–2, 7–5
1957 AUS Mervyn Rose
USA(1912) Darlene Hard
AUS Neale Fraser
USA(1912) Althea Gibsonová
6–4, 7–5
1958 AUS Bob Howe
AUS Lorraine Coghlan Robinson
DEN Kurt Nielsen
USA(1912) Althea Gibsonová
6–3, 13–11
1959 AUS Rod Laver
USA Darlene Hard
AUS Neale Fraser
BRA Maria Buenová
6–4, 6–3
1960 AUS Rod Laver
USA Darlene Hard
AUS Bob Howe
BRA Maria Buenová
13–11, 3–6, 8–6
1961 AUS Fred Stolle
AUS Lesley Turner Bowrey
AUS Bob Howe
GER Edda Buding
11–9, 6–2
1962 AUS Neale Fraser
USA Margaret Osborneová duPontová
USA Dennis Ralston
GBR Ann Haydonová-Jonesová
2–6, 6–3, 13–11
1963 AUS Ken Fletcher
AUS Margaret Courtová
JAR(1928) Bob Hewitt
USA Darlene Hard
11–9, 6–4
1964 AUS Fred Stolle
AUS Lesley Turner Bowrey
AUS Ken Fletcher
AUS Margaret Courtová
6–4, 6–4
1965 AUS Ken Fletcher
AUS Margaret Courtová
AUS Tony Roche
AUS Judy Tegart Dalton
12–10, 6–3
1966 AUS Ken Fletcher
AUS Margaret Courtová
USA Dennis Ralston
USA Billie Jean Kingová
4–6, 6–3, 6–3
1967 AUS Owen Davidson
USA Billie Jean Kingová
AUS Ken Fletcher
BRA Maria Buenová
7–5, 6–2
↓ Otevřená éra ↓
1968 AUS Ken Fletcher
AUS Margaret Courtová
Sovětský svaz 1955 Alex Metreveli
Sovětský svaz 1955 Olga Morozovová
6–1, 14–12
1969 AUS Fred Stolle
GBR Ann Haydonová-Jonesová
AUS Tony Roche
AUS Judy Tegart Dalton
6–2, 6–3
1970 Rumunsko 1965-1989 Ilie Năstase
USA Rosemary Casals
Sovětský svaz 1955 Alex Metreveli
Sovětský svaz 1955 Olga Morozovová
6–3, 4–6, 9–7
1971 AUS Owen Davidson
USA Billie Jean Kingová
USA Marty Riessen
AUS Margaret Courtová
3–6, 6–2, 15–13
1972 Rumunsko 1965-1989 Ilie Năstase
USA Rosemary Casals
AUS Kim Warwick
AUS Evonne Goolagongová
6–4, 6–4
1973 AUS Owen Davidson
USA Billie Jean Kingová
MEX Raúl Ramírez
USA Janet Newberry
6–3, 6–2
1974 AUS Owen Davidson
USA Billie Jean Kingová
GBR Mark Farrell
GBR Lesley Charles
6–3, 9–7
1975 USA Marty Riessen
AUS Margaret Courtová
AUS Allan Stone
NED Betty Stoveová
6–4, 7–5
1976 AUS Tony Roche
FRA Françoise Durr
USA Dick Stockton
USA Rosemary Casals
6–3, 2–6, 7–5
1977 JAR(1928) Bob Hewitt
JAR(1928) Greer Stevens
JAR(1928) Frew McMillan
NED Betty Stoveová
3–6, 7–5, 6–4
1978 JAR(1928) Frew McMillan
NED Betty Stoveová
AUS Ray Ruffels
USA Billie Jean Kingová
6–2, 6–2
1979 JAR(1928) Bob Hewitt
JAR(1928) Greer Stevens
JAR(1928) Frew McMillan
NED Betty Stoveová
7–5, 7–6(9–7)
1980 USA ohn Austin
USA Tracy Austinová
AUS Mark Edmondson
AUS Dianne Fromholtz Balestrat
4–6, 7–6(8–6), 6–3
1981 JAR(1928) Frew McMillan
NED Betty Stoveová
USA John Austin
USA Tracy Austinová
4–6, 7–6(7–2), 6–3
1982 JAR(1928) Kevin Curren
USA Anne Smith
GBR John Lloyd
AUS Wendy Turnbull
2–6, 6–3, 7–5
1983 GBR John Lloyd
AUS Wendy Turnbull
USA Steve Denton
USA Billie Jean Kingová
6–7(5–7), 7–6(7–5), 7–5
1984 GBR John Lloyd
AUS Wendy Turnbull
USA Steve Denton
USA Kathy Jordan
6–3, 6–3
1985 AUS Paul McNamee
USA Martina Navratilova
AUS John Fitzgerald
AUS Elizabeth Sayers Smylie
7–5, 4–6, 6–2
1986 USA Ken Flach
USA Kathy Jordan
SUI Heinz Günthardt
USA Martina Navratilova
6–3, 7–6(9–7)
1987 GBR Jeremy Bates
GBR Jo Durie
AUS Darren Cahill
USA Nicole Provis
7–6(12–10), 6–3
1988 USA Sherwood Stewart
USA Zina Garrisonová
USA Kelly Jones
USA Gretchen Magers
6–1, 7–6(7–3)
1989 USA Jim Pugh
TCH Jana Novotná
AUS Mark Kratzmann
AUS Jenny Byrne
6–4, 5–7, 6–4
1990 USA Rick Leach
USA Zina Garrisonová
AUS John Fitzgerald
AUS Elizabeth Sayers Smylie
7–5, 6–2
1991 AUS John Fitzgerald
AUS Elizabeth Sayers Smylie
USA Jim Pugh
URS Natasha Zvereva
7–6(7–4), 6–2
1992 TCH Cyril Suk
LAT Larisa Savchenko Neiland
NED Jacco Eltingh
NED Miriam Oremans
7–6(7–2), 6–2
1993 AUS Mark Woodforde
USA Martina Navratilova
NED Tom Nijssen
NED Manon Bollegraf
6–3, 6–4
1994 AUS Todd Woodbridge
CZE Helena Suková
USA T.J. Middleton
USA Lori McNeil
3–6, 7–5, 6–3
1995 USA Jonathan Stark
USA Martina Navratilova
CZE Cyril Suk
USA Gigi Fernándezová
6–4, 6–4
1996 CZE Cyril Suk
CZE Helena Suková
AUS Mark Woodforde
Latvia Larisa Savchenko Neiland
1–6, 6–3, 6–2
1997 CZE Cyril Suk
CZE Helena Suková
RUS Andrei Olhovskiy
LAT Larisa Savchenko Neiland
4–6, 6–3, 6–4
1998 BLR Max Mirnyi
USA Serena Williamsová
IND Mahesh Bhupathi
CRO Mirjana Lučićová
6–4, 6–4
1999 IND Leander Paes
USA Lisa Raymondová
SWE Jonas Björkman
RUS Anna Kurnikovová
6–4, 3–6, 6–3
2000 USA Donald Johnson
USA Kimberly Po
AUS Lleyton Hewitt
BEL Kim Clijstersová
6–4, 7–6(7–3)
2001 CZE Leoš Friedl
SVK Daniela Hantuchová
USA Mike Bryan
GER Anke Huberová
4–6, 6–3, 6–2
2002 IND Mahesh Bhupathi
RUS Elena Likhovtseva
ZIM Kevin Ullyett
SVK Daniela Hantuchová
6–2, 1–6, 6–1
2003 IND Leander Paes
USA Martina Navratilova
ISR Andy Ram
RUS Anastasia Rodionovová
6–3, 6–3
2004 ZIM Wayne Black
ZIM Cara Blacková
AUS Todd Woodbridge
AUS Alicia Moliková
3–6, 7–6(10–8), 6–4
2005 IND Mahesh Bhupathi
FRA Mary Pierceová
AUS Paul Hanley
UKR Tatiana Perebiynis
6–4, 6–2
2006 ISR Andy Ram
RUS Vera Zvonareva
USA Bob Bryan
USA Venus Williamsová
6–3, 6–2
2007 GBR Jamie Murray
SRB Jelena Jankovićová
SWE Jonas Björkman
AUS Alicia Moliková
6–4, 3–6, 6–1
2008 USA Bob Bryan
AUS Samantha Stosurová
USA Mike Bryan
SLO Katarina Srebotniková
7–5, 6–4
2009 BAH Mark Knowles
GER Anna-Lena Grönefeldová
IND Leander Paes
ZIM Cara Blacková
7–5, 6–3
2010 IND Leander Paes
ZIM Cara Blacková
RSA Wesley Moodie
USA Lisa Raymondová
6-4, 7-6(7–5)
2011 AUT Jürgen Melzer
CZE Iveta Benešová
IND Mahesh Bhupathi
RUS Elena Vesnina
6–3, 6–2
2012 USA Mike Bryan
USA Lisa Raymondová
IND Leander Paes
RUS Elena Vesnina
3-6, 7-5, 4-6

 

Zdroj tabulky vítězů:  Wikipedia

publikováno: 01.06.2013   napsal/a: Mgr. Jan Taussig
reklama